Menu
 • Menu

  Hazard w Polsce – obecne problemy i przyszłość w niepewnych czasach

  Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat problemów, z którymi musi borykać się hazard w dzisiejszych czasach i przekonaj się, jakie są widoki na przyszłość.

  Hazard w Polsce – problemy i perspektywy

  Hazard w Polsce ma swoje wzloty i upadki. Każde kasyno online mocno odczuło działanie tak zwanej ustawy antyhazardowej, która wywróciła do góry nogami praktycznie wszystko, co było związane z hazardem w Internecie. Jakby tego było mało, 2020 rok przyniósł nowy problem – koronawirus – widmo, które padło praktycznie na wszystkie gałęzi gospodarki Polski. Pomimo tego, że trudno dostrzec związek wirusa z działalnością kasyn internetowych, z całą pewnością można przypuszczać, że w jakiś sposób odciśnie on swoje piętno również na tej branży.

  Hazard w Polsce

  Problemy hazardu w Polsce

  Ustawa hazardowa wyeliminowała wszystkie automaty do gier z przydrożnych pubów i barów w całej Polsce oraz znacząco utrudniła funkcjonowanie reszty placówek, którym udało się utrzymać się na rynku. Jeśli ktoś chce serwować usługi hazardowe w sposób stacjonarny, musi zdobyć odpowiednią licencję, co w większości przypadków stało się nieopłacalne. Tym sposobem zagranie na fizycznych automatach w mniejszych miejscowościach stało się niemożliwe.

  Wydawać by się mogło, że ta sytuacja nie odciśnie piętna na kasynach internetowych. W końcu dzisiejszy internauta jest wolnym człowiekiem, który robi w sieci to, co mu się żywnie podoba. Jednakże polskie prawo zablokowało wszystkie zewnętrzne serwisy internetowe, ustanawiając monopol na jedno, które należy do Skarbu Państwa. Mimo wszystko użytkownicy bardzo łatwo obchodzą te blokady i nadal bawią się we wszystkich kasynach, które umożliwiają rejestrowanie się dla osób przebywających w granicach naszego kraju. W ten sposób Państwo Polskie pozbawiło się możliwości czerpania zysków z podatków nałożonych na kasyna, które do tej pory legalnie funkcjonowały na terenie Polski.

  W ostatnich miesiącach pojawiło się nowe zagrożenie, które w jakimś stopniu na pewno wpłynie na przychody z hazardu w sieci. Pandemia koronawirusa oraz wszystkie związane z nią problemy gospodarcze mogą sprawić, że użytkownicy kasyn będą mieli o wiele mniejszy budżet na zabawę, co  może bardzo negatywnie wpłynąć na przychody z całego hazardu w Internecie.

  Perspektywy na najbliższe lata

  Przeszłość udowodniła już niejednokrotnie, że Internet rządzi się swoimi prawami i jeszcze nikomu ani niczemu nie udało się go ustawić według swoich praw. Ustawa antyhazardowa mocno utrudniła korzystanie z kasyn internetowych, ale jeśli ktoś ma ochotę zagrać – znajdzie przynajmniej kilka sposobów na to, aby to zrobić.

  Podobnie wygląda sytuacja z koronawirusem. Być może mniej pieniędzy w rękach użytkowników wpłynie na ilość pieniędzy pozostawianych przez nich w kasynach, w stosunku do tego, ile wydawali jeszcze kilka miesięcy temu, ale jak to w przyrodzie bywa – każdy kij ma dwa końce. Zamknięcie praktycznie całej Polski w domach sprawiło, że ludzie mają bardzo dużo czasu, który nie bardzo wiedzą jak spożytkować. Wszystko to może przełożyć się na o wiele większe zainteresowaniem hazardem internetowym, który idealnie wpisuje się w aktualną akcję #zostańwdomu. W końcu zdalna zabawa jest tym, czego wszyscy dzisiaj poszukują i widać to w prawie każdym sektorze Internetu.

  Okazuje się, że perspektywy dla kasyn internetowych są bardzo optymistyczne pomimo tego, że na jego drogę co rusz padają mniejsze i większe kłody. Jeśli ktoś zaczynał się martwić, czy jest jeszcze sens inwestowania pieniędzy na hazard w tak niepewnych czasach, może spać spokojnie, ponieważ nie zanosi się na to, aby w najbliższych latach miały wystąpić jakiekolwiek problemy.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *