Menu

Menu

Czy Rządy i Władze Mogą Czerpać Korzyści z Bitcoina?

Bitcoin i leżąca u jego podstaw technologia blockchain to gorące tematy dla rządów i władz. W szczególności Blockchain jest szeroko znanym tematem, a władze szukają sposobów na czerpanie z niego korzyści. Być może dzieje się tak dlatego, że rządy zdały sobie sprawę z przekrojowego zastosowania tej technologii. Skorzystaj z renomowanej platformy stworzonej przez handlowców, takich jak Bitcoin Trader, aby uzyskać lepsze wrażenia z handlu kryptowalutami.

Z drugiej strony, wiele osób prywatnych i firm jest podekscytowanych Bitcoinem. Dzieje się tak dlatego, że ta cyfrowa waluta daje im więcej swobody niż pieniądz fiat. Używając konwencjonalnego pieniądza, ludzie i firmy są uzależnieni od banków i innych dostawców usług finansowych. Niestety, banki pobierają za swoje usługi wysokie opłaty. Ponadto są one nieefektywne i nie zawsze dostępne, tak jak Bitcoin..

Obecnie wiele osób kupuje i sprzedaje Bitcoin na platformach takich jak Bitcoin Trader w dowolnym miejscu i czasie. Ta kryptowaluta jest bardzo wygodna przy przekazywaniu pieniędzy, a wykonanie transakcji zajmuje kilka minut. Ponadto ludzie dokonują tanich transakcji za pomocą Bitcoin niezależnie od położenia geograficznego.

Rola Bitcoina w świecie

Teraz, gdy wiele osób wie o Bitcoinie, niektórzy zastanawiają się, dlaczego świat potrzebuje kolejnej waluty, skoro ma już pieniądz fiat. Cóż, Bitcoin i jego technologia blockchain stanowią innowację. Bitcoin jest nowoczesną, cyfrową walutą, która pasuje do świata, w którym ludzie częściej niż kiedykolwiek dokonują transakcji bezgotówkowych.

Co więcej, Bitcoin stwarza możliwości innowacyjne. Na przykład wielu programistów stworzyło platformy cyfrowe do handlu tą walutą cyfrową w celu osiągnięcia zysków. Ponadto ta wirtualna waluta umożliwia przejrzyste i bezpieczne zawieranie transakcji.

Bitcoin funkcjonuje w systemie zdecentralizowanym, co odróżnia go od pieniądza fiat banku centralnego danego kraju. Być może największe znaczenie Bitcoina polega na tym, że umożliwia on użytkownikom anonimowe zawieranie transakcji w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu Bitcoin jest bardziej efektywny niż takie metody płatności jak przelewy bankowe. Ponadto eliminacja pośredników sprawia, że transakcje Bitcoin są tańsze.

Jak Bitcoin może przynieść korzyści rządom i organom władzy

Rządy ponoszą koszty operacyjne przy drukowaniu, przechowywaniu, transporcie i rozliczaniu pieniędzy konwencjonalnych. Z drugiej strony, Bitcoin zależy od górników, którzy zatwierdzają transakcje i w nagrodę otrzymują nowe monety cyfrowe. Oto jak Bitcoin może przynieść korzyści rządom i władzom.

  • Zdobywanie zaufania obywateli: Nie jest tajemnicą, że większość ludzi na świecie nie ufa rządom. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób postrzega agencje rządowe i władze jako skorumpowane, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Bitcoin może pomóc rządom zdobyć zaufanie obywateli, zwiększając przejrzystość transakcji. Technologia leżąca u podstaw Bitcoina tworzy przejrzystą księgę publiczną, która pozwala użytkownikom monitorować i śledzić wszystkie transakcje. Dlatego obywatele mogą weryfikować transakcje i roszczenia rządowe w blockchainie, jeśli dany kraj przyjmuje i wykorzystuje Bitcoin.
  • Ochrona danych: Większość transakcji z użyciem pieniądza fiat wiąże się z podaniem danych osobowych, takich jak numery ubezpieczenia społecznego, imiona i nazwiska oraz adresy. Niestety, naruszenia danych umożliwiły przestępcom uzyskanie dostępu do takich danych i wykorzystanie ich do złośliwych działań. Bitcoin nie wymaga takich informacji od stron transakcji. Dlatego przyjęcie Bitcoina może pomóc rządom i władzom w zapobieganiu naruszeniom danych przy transakcjach ze zwykłymi obywatelami.
  • Zwiększenie wydajności: Transakcje bitcoinowe są szybsze niż konwencjonalne metody płatności. W niektórych przypadkach agencje rządowe potrzebują kilku dni, aby potwierdzić otrzymanie płatności od obywateli. Przyjmując i wykorzystując Bitcoin, agencje rządowe mogą działać sprawnie i reagować na potrzeby obywateli.

Podczas gdy niektóre rządy szukają sposobów na włączenie Bitcoina i technologii, na której się opiera, do swoich działań, inne rozprawiają się z nim i delegalizują go. Na przykład Chiny zakazały wydobywania Bitcoina, co oznacza, że wydobywanie tej wirtualnej waluty jest nielegalne. W tym samym czasie Salwador uznał tę cyfrową walutę za legalny środek płatniczy. Tak więc różne rządy i władze różnie postrzegają Bitcoina.

Uwagi końcowe

Bitcoin może przynieść rządom korzyści na wiele sposobów. Ta cyfrowa waluta jest jednak bardzo zmienna, co utrudnia władzom wykorzystywanie jej do codziennych transakcji. Niemniej jednak technologia leżąca u jej podstaw może pomóc rządom wyeliminować korupcję, poprawić efektywność i zdobyć zaufanie obywateli dzięki większej przejrzystości.

materiały sponsorowane 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.