Menu

Menu

Co opłaca się kupować w USA z wysyłką do Polski?

Czasy, w których towary ze Stanów Zjednoczonych stanowiły prawdziwy rarytas dla Polaków – niezależnie od tego, czym były – już minęły. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele osób w Polsce ceni sobie zakupy w USA, choć z diametralnie innych względów.

Na popularność robienia zakupów w Stanach Zjednoczonych i zamawiania ich do Polski składa się kilka czynników. Są nimi:

  • atrakcyjne ceny na określone grupy towarowe czy wyjątkowe rabaty na Black Friday, który jest bardziej opłacalny w USA
  • łatwość zrobienia zakupów oraz porównania cen poszczególnych towarów przez internet
  • coraz swobodniejsza logistyka w kontekście przewozu
  • dostępność niektórych towarów – np. promocje jeszcze przed uruchomieniem sprzedaży w Europie.

W ten sposób coraz chętniej wypuszczamy się na wirtualne zakupy w USA. O czym należy w takim przypadku pamiętać?

zakupy w USA

Towary droższe zamiast pospolitych

Zakupy w Stanach Zjednoczonych nie są raczej dla osób, które dysponują przeciętnym budżetem i korzystają raczej z budżetowych sieciówek – nie będzie to po prostu opłacalne. Jeśli jednak w puli na transgraniczny e-commerce jest kilka tys. zł i w planie jest np. zakup markowej odzieży, warto sprawdzić, co oferują amerykańskie sklepy. Można się bowiem spodziewać, że produkty sygnowane logami największych producentów będą w Europie droższe niż jednostkowe zakupy przez internet w USA. Warto więc kierować się przede wszystkim jakością towarów a nie ilością.

Co warto kupić w USA?

Odpowiedź na to pytanie kryje klucz do udanych zakupów w Stanach Zjednoczonych. W sytuacji gdy przesyłki zza oceanu i paczki do USA z Polski są w coraz korzystniejszych cenach, rośnie możliwość sprowadzenia coraz ciekawszych – a zarazem nietypowych – produktów.

Jeśli spojrzeć na towary, które szczególnie opłaca się kupować w Stanach Zjednoczonych, shopping powinien koncentrować się głównie na odzieży. Markowe ubrania – często rynkowe nowości – są za oceanem tańsze niż w Europie. Dodatkowo sprzedawcy zapewniają atrakcyjne rabaty przy większych zamówieniach. Również sam rozmiar odzieży ma znaczenie. Amerykanie z założenia preferują większe; jeśli więc jest problem ze znalezieniem dobrej jakości odzieży dla osoby o ponadprzeciętnej budowie ciała, warto sprawdzić rynek amerykański.

Inną grupą towarową, którą można się zainteresować są urządzenia elektroniczne. USA to prawdziwa kopalnia nowych technologii, co sprzyja zarówno świetnym cenom na poszczególne produkty jak i szybkiej dostępności atrakcyjnych nowinek. Nawet biorąc pod uwagę różnice w kurach dolara wobec złotego, sporym polem do oszczędności może być np. niższa stawka VAT na elektronikę dostępna w USA. Warto też pamiętać, że cła na elektronikę użytkową to 0 zł – w ten sposób laptopy czy telefony komórkowe nie są objęte dodatkowymi kosztami.

Jak tanio kupować w USA?

Wymaga to czasu i cierpliwości, ale się opłaca. Przede wszystkim – trzeba przeczesywać oferty e-sklepów. Nie tylko podczas Black Week; USA to prawdziwy front rywalizacji na promocje, rabaty, obniżki cen, pakiety towarów i wszystko, co może napędzić handel w sieci. Warto też kolekcjonować lojalnościowe kody zniżkowe, które pozwalają obniżyć znacząco rachunek przy dużych zamówieniach. Korzystne w kontekście logistyki jest też robienie przesyłek do Europy zbiorczo – np. dla kilku osób. W ten sposób można rozłożyć koszt usługi kurierskiej tak, że stanie się naprawdę symboliczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.