Menu
 • Menu

  Bitmex – Recenzja giełdy kryptowalut do handlu z dźwignią

  Rynek handlu kryptowalutami oferuje różne możliwości na pomnażanie kapitału. Można wykonywać transakcje na tradycyjnej giełdzie kryptowalut lub skorzystać z bardziej zaawansowanych narzędzi. Przykładem platformy przeznaczonej dla zaawansowanych użytkowników jest Bitmex. Serwis pozwala na znaczne zwielokrotnienie profitów.

  Bitmex

  Bitmex to znana giełda kryptowalut, która może się pochwalić jednym z największych wolumenów na rynku. Średnia wartość dziennego obrotu znacznie przekracza miliard dolarów. Marka cieszy się umiarkowaną popularnością w naszym kraju, ale z całą pewnością zasługuje na bliższe poznanie. Istotnymi zaletami są bardzo niskie prowizje od przeprowadzonych transakcji, możliwość handlowania z dźwignią, a także brak opłat za wpłaty i wypłaty z konta. Jakie możliwości otwiera przed nami giełda Bitmex?

  Giełda Bitmex

  Platforma Bitmex służy do handlu kontraktami różnic cenowych. Umożliwia również transakcje z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Dzięki temu możemy obracać kapitałem nawet stokrotnie większym od złożonego depozytu. Taka forma handlu ma duży potencjał, ale stwarza również ogromne ryzyko. Nawet niewielkie spadki kursów mogą momentalnie pochłonąć wszystkie zgromadzone środki. W przeciwieństwie do brokerów forexowych nie można osiągnąć minusowego salda, co jest sporym plusem.

  Można odnieść wrażenie, że panel jest mało czytelny. Strona nie zachwyca nowoczesnym wyglądem, co nie przeszkodziło w pozyskaniu wielu aktywnych użytkowników. Na platformie możemy śledzić kursy kryptowalut, przeglądać zlecenia kupna i sprzedaży, tworzyć własne zlecenia, a także ustalać progi cenowe przy automatycznych transakcjach. Jest to propozycja dla użytkowników, którzy dysponują przynajmniej podstawową wiedzą na temat działania standardowej giełdy kryptowalutowej. Platforma posiada obszerny dział z przystępnymi materiałami szkoleniowymi.

  Rejestracja

  Dużym plusem jest łatwa rejestracja. Bitmex nie obsługuje tradycyjnych walut fiducjarnych, dzięki czemu formalności są uproszczone do minimum. Przy rejestracji wystarczy podać adres email oraz podstawowe dane osobowe. Klienci nie muszą przechodzić procesu weryfikacji. Aby rozpocząć handel na tej platformie musimy dysponować Bitcoinem i złożyć depozyt. W ten sposób uzyskamy dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez serwis.

  Jakie kryptowaluty obsługuje giełda Bitmex?

  Platforma umożliwia tylko spekulacje na kursach. Nie można kupować i wypłacać kryptowalut tak jak w przypadku tradycyjnych giełd. Serwis nie obsługuje walut fiducjarnych. Użytkownicy muszą już dysponować kryptowalutami by rozpocząć handel. Depozytów i wypłat można dokonywać w BTC.

  Pod względem dostępnych par kryptowalut serwis zdecydowanie stawia na wysoką płynność, aniżeli dużą liczbę mało funkcjonalnych notowań. Giełda obsługuje kursy najważniejszych kryptowalut w parze z Bitcoinem: Cardano, Ethereum, Litecoin, Ripple, Eos, Bitcoin Cash, Tron oraz parę BTC/USD. Wolumeny wskazują na to, że płynność handlu rzeczywiście stoi na wysokim poziomie. Dzięki temu, możemy liczyć na dużą liczbę oczekujących zleceń kupna oraz sprzedaży w poszczególnych parach.

  Bitmex

  Prowizje

  System opłat transakcyjnych jest skomplikowany. Na ich wysokość wpływają czynniki: para walutowa, wysokość dźwigni i rodzaj transakcji. W niektórych przypadkach wystawianie transakcji może się okazać zyskowne. Po realizacji zamiast opłaty otrzymamy niewielkie wynagrodzenie. Dochodzi jeszcze dodatkowa opłata zwana funding. Jest to koszt utrzymywania otwartej pozycji naliczany trzy razy na dobę. Szczegółowe informacje na temat wysokości prowizji znajdziesz na stronie serwisu www.bitmex.com/app/fees.

  Opinie użytkowników

  Platforma jest wysoko oceniana przede wszystkim za sprawą dużej płynności. Dzięki temu, handel jest szybki i pozwala na ekspresowe kupno lub sprzedaż danej kryptowaluty po interesujących nas cenach. Z opinii klientów wynika również, że jest to bezpieczna giełda. Przez pięć lat działalności platforma ani razu nie padła ofiarą ataku hakerów. Nikt z użytkowników nie stracił środków.

  Zdarzały się natomiast wycieki danych osobowych. Platforma była też oskarżana o umożliwianie handlu podmiotom bezpośrednio powiązanym, co odbiło się szerokim echem w środowisku kryptowalutowym.

  Wiele pozytywnych opinii dotyczy oczywiście możliwości handlu z dźwignią. Jest to opcja zarezerwowana dla doświadczonych użytkowników. Bitmex nie cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Częściowo jest to spowodowane brakiem polskiego interfejsu.

  Czy warto handlować kryptowalutami z Bitmex?

  Mimo braku regulacji i przepisów oraz rejestracji w liberalnej podatkowo jurysdykcji Bitmex to solidne miejsce do inwestowania w kryptowaluty. Trzeba pamiętać, że żadna giełda kryptowalut nie jest w pełni bezpieczna i nie gwarantuje zwrotu zdeponowanych środków. Tu jest podobnie, dlatego po zakończeniu handlu środki warto wypłacić na własny portfel.

  Użytkownikom zaleca się ustawianie ręcznych progów cenowych przy zleceniach kupna i sprzedaży walut wirtualnych. Problemem jest bowiem duża liczba „spamerów”, którzy zalewają giełdę ogromną liczbą zleceń po absurdalnych cenach. Przez przypadek możemy zatem kliknąć w takie zlecenie i narazić się na poważne straty. Tymczasem, ręczne ustawianie progów cenowych skutecznie eliminuje ryzyko takiej sytuacji. Platforma początkowo może sprawiać drobne trudności, ale w gruncie rzeczy, handel kryptowalutami na Bitmex nie stanowi dużego wyzwania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.