Menu
 • Menu

  Związek Leśników Polskich w RP inwestuje w przyszłych leśników

  Od lewej: Jolanta Gąszczyk – Szulkowska – dyrektor Technikum Leśnego w Warcinie, Krzysztof Górski – Wiceprzewodniczący ZLP w RP, laureaci stypendiów z Technikum Leśnego w Warcinie – Kacper Szymanowski i Patrycja Sikorska.

  Rada Krajowa Związku Leśników Polskich w RP kolejny raz sfinansowała stypendia dla uczniów szkół leśnych ostatnich klas. Każda z 13 placówek otrzymała po 1500 zł dla najlepszych abiturientów.

  Stypendia Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej otrzymują uczniowie klas czwartych 11 szkół leśnych, których organem prowadzącym jest Minister Środowiska oraz Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie i Zespołu Szkół w Tułowicach. Aby się o nie ubiegać, należy osiągnąć najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych za cztery lata nauki. Każdego roku nagrody pieniężne trafiają do dwóch abiturientów danej szkoły.
  Stypendia ufundowane przez Związek Leśników Polskich w RP to szczególny i wymierny wyraz troski o jakość kształcenia przyszłych leśników finansowany ze składek naszych członków – komentuje Jarosław Szałata, Przewodniczący ZLP w RP.

  Ireneusz Żelazny, Przewodniczący Okręgu Krośnieńskiego, przekazuje stypendia uczniom Zespołu Szkół Leśnych w Lesku: Bartłomiejowi Dydyńskiemu i Alicji Krawiec.

  Wspieranie szkolnictwa leśnego i dbałość o wysoką jakość kadr poprzez finansowanie stypendiów dla wybranych uczniów średnich szkół leśnych to jedno z zadań statutowych ZLP w RP. Inicjatywa ta spotyka się z pozytywnym odzewem ze strony dyrektorów szkół leśnych.
  Bardzo dziękuję za kolejny rok docenienia najlepszych uczniów – zawodowców w naszej szkole. Z mojej perspektywy jest to bezcenna inicjatywa. – Przemysław Jarosik, dyrektor TL w Starościnie.
  Rada Krajowa ZLP w RP sponsoruje stypendia dla wyróżniających się uczniów klas czwartych szkół leśnych od 2015 roku. Łącznie, przez pięć ostatnich lat, Związek przeznaczył na ten cel 90 000 zł i nagrodził 142 absolwentów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *