Menu
 • Menu

  Złote medale dla polskich wynalazców w Makau

  W dniach 3 – 5 lipca 2015 r. w Makau, Specjalnym Regionie Administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej, miała miejsce Międzynarodowa Wystawa Wynalazczości i Innowacji. Organizatorem wydarzenia była Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIIPA) oraz Stowarzyszenie Innowacji i Wynalazców w Macau.

  Na miejsce wystawy wybrane zostało Weneckie Centrum Biznesowe Macau, którego powierzchnia to ponad 100 tys. metrów kwadratowych profesjonalnie wyposażonych sal wystawowych i konferencyjnych. W trakcie trzech dni wystawy blisko 800 wynalazców zaprezentowało ponad 400 innowacyjnych rozwiązań. Wśród twórców dominowali przedstawiciele regionu Azji Południowej i Wschodniej, ale nie zabrakło też reprezentantów z Europy i Ameryki Północnej. Organizatorzy szacują liczbę osób zwiedzających wystawę na ponad 10 tys.

  Tradycją Międzynarodowej Wystawy Innowacji w Makau jest niezwykła różnorodność prezentowanych rozwiązań. Ponadto organizatorzy zapewniają pomoc dla wynalazców ze strony lokalnych i regionalnych przedsiębiorców oraz wsparcie ze strony przedstawicieli mediów. Uczestnictwo na wystawie wynalazków w Makau staje się więc idealnym sposobem na zwiększenie rozpoznawalności swoich rozwiązań oraz ich potencjału gospodarczego.

  W trakcie Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości i Innowacji w Makau, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, zorganizowało polskie stoisko, w której znalazło się około 15 rozwiązań polskich twórców z jednostek sfery nauki i przemysłu. Łącznie w trakcie wystawy Polscy wynalazcy otrzymali 5 złotych medali i 5 medali srebrnych. Jest to zatem kolejny powód do dumy dla twórców polskich innowacji. Ponadto oprócz medali i dyplomów otrzymanych w ramach głównego konkursu wystawy w Macau, polskie rozwiązania otrzymały równie liczne wyróżnienia i nagrody specjalne od przedstawicieli zagranicznych środowisk naukowych i biznesowych m.in. Światowego Stowarzyszenia Własności Intelektualnej (WIIPA), Indonezyjskiego Stowarzyszenia Promocji Wynalazczości oraz Międzynarodowej Sieci Forum Własności Intelektualnej.

  Polskie rozwiązania cieszyły się również wyjątkowym zainteresowaniem zarówno wśród osób zwiedzających wystawę, jak i przedstawicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych. Padło wiele pytań dotyczących funkcjonowania innowacji prezentowanych na polskim stoisku oraz próśb o wskazanie możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z twórcami, dlatego tegoroczną edycję Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości i Innowacji w Makau można uznać za pomyślną i zakończoną sukcesem.

  Lista nagrodzonych firm i projektów jest dostępna na stronach Stowarzyszenia Polskich Wynalazców.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *