Menu
 • Menu

  Jak zintegrować bloga ze sklepem internetowym?

  Moduły Magneto Blog i sklep internetowy. Dwa miejsca w sieci, które jedynie pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego.

  Pozornie, ponieważ obecnie blog oraz sklep internetowy mogą tworzyć integralną całość. Dość problematyczna w tym przypadku może być ich integracja.

  Jak powinna wyglądać integracja sklepu internetowego z blogiem? Jak ułatwić przeprowadzenie tego procesu?

  Blog czy sklep internetowy – co było pierwsze?

  Przebieg integracji bloga ze sklepem internetowym jest uzależniony od tego, które z tych dwóch miejsc w sieci bazowo cieszy się większym zainteresowaniem. Realna ocena liczby aktywnych użytkowników pozwoli na ustalenie najbardziej optymalnej strategii zwiększenia ruchu na stronie sklepu internetowego lub w witrynie bloga.

  Moduły Magneto – system odnośników jako najprostszy sposób na integrację bloga ze sklepem w sieci

  Często zdarza się tak, że to właśnie blogi, które lawinowo zyskują na popularności, stanowią przyczynę powstania sklepu internetowego. Przykładem może być tutaj osoba, która w pewnym miejscu w sieci prezentuje swoje rękodzieła i opisuje proces ich powstawania. Z czasem liczba czytelników jest tak duża, że zaczynają pojawiać się pierwsze pytania o możliwość zamówienia produktów, które opisywane są na blogu. To jest właśnie ten moment, kiedy duża liczba osób prowadzących blogi o różnej tematyce decyduje się na prowadzenie własnego sklepu internetowego.

  Problem może stanowić jednak fakt, że czytelnicy bloga nie znają witryny nowo powstałego sklepu, ponieważ do tej pory interesowały ich jedynie treści znajdujące się na blogu. W takich przypadkach znakomitym rozwiązaniem mogą okazać się moduły Magneto, które umożliwiają skuteczne i efektywne linkowanie produktów ze sklepu internetowego. Nie bez znaczenia pozostaje również sam styl prowadzenia wpisów na blogu. Pod koniec wpisów , które dotyczą konkretnego produktu, warto wstawić krótką wzmiankę o tym, że ten towar można zakupić w ramach sprzedaży internetowej. Główna strona bloga powinna również zawierać przycisk, który bezpośrednio przeniesie czytelnika na stronę sklepu internetowego.

  Moduły Magneto – blog sposobem na promocję sklepu internetowego

  Właściciele wielu sklepów internetowych chwytają się każdego możliwego sposobu na zwiększenie ruchu na ich stronach. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ konkurencja jest bardzo duża, a liczba sklepów w sieci z roku na rok powiększa się. Tradycyjne sposoby na reklamę, takie jak banery czy różne promocje, w dłuższej perspektywie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

  Prowadzenie bloga staje się więc kolejnym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnego kupującego. Integracja sklepu w sieci z blogiem nie jest trudna, jednak wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a czasami także nakładów finansowych. Dobrym pomysłem jest sprytne rozmieszczenie grafik, które będą jednocześnie odnośnikami do wpisów na blogu. Takie grafiki powinny zawierać krótki opis wpisu, oraz znajdować się w pobliżu karty produktu, którego dotyczy.

  Moduły Magneto – co powinno znajdować się na blogu sklepu internetowego?

  Tutaj wszystko zależy od produktów, które oferuje konkretny sklep. We wpisie mogą znajdować się na przykład ciekawe pomysły na wykorzystanie produktu, który znajduje się na stronie sklepu internetowego. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być również opisanie historii oferowanego towaru. Wpisy mogą być jednak zupełnie niezwiązane z oferowanymi przez sklep towarami. Podczas prowadzenia bloga na potrzeby sklepu internetowego należy jednak pamiętać o tym, że powinien być prowadzony profesjonalnie, a przede wszystkim ciekawie.

  Aby zwiększyć pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania warto we wpisach stosować frazy,a same wpisy tworzyć jak najbardziej pod kątem SEO. Na blogu tego rodzaju nie powinny znajdować się żadne treści kopiowane, ponieważ obniży to znacznie pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania w Google. Ogromne znaczenie ma również szata graficzna oraz design prowadzonego bloga. Takie miejsce w sieci powinno zostać zaprojektowane estetycznie, aby nie odstraszało klientów sklepu internetowego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *