Menu
 • Menu

  Zastosowanie kartonów klapowych

  kartony klapoweCzym charakteryzują się kartony klapowe? Do czego można ich używać? Dlaczego są najchętniej wybieranym rodzajem kartonów? Jakie zalety mają kartony z automatycznym dnem?

  Kartony przydadzą się praktycznie każdemu. I to nie tylko do wysłania przesyłek, ale także w domu i w pracy, do przechowywania oraz przenoszenia najróżniejszych rzeczy.

  Wybór kartonów jest naprawdę duży, więc można wybrać taki, który jest idealnie dopasowany do konkretnego przeznaczenia, np. duży do przeprowadzki, płaski do wysyłki małych przedmiotów, kolorowy i designerski do przechowywania w domu.

  Kartony klapowe – najchętniej wybierane

  Kartony klapowe są najchętniej wybieranym typem pudełek. A dlaczego? Dlatego, że takie kartony bardzo łatwo się składa. Są sprzedawane w formie płaskiej. Należy je złożyć samemu i zabezpieczyć taśmą. Pakowanie w kartony klapowe jest najpraktyczniejszym sposobem pakowania i jednocześnie najprostszym. Dodatkowo tego typu kartony są tanie, co także ma ogromny wpływ na ich popularność. Niska cena jest spowodowana tym, że do ich produkcji nie jest potrzebny projekt ani wykrojnik. Kartony te są wykorzystywane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy.

  Pudełka te mogą być wykonane z trzech rodzajów tektury: 3-, 5- i 7-warstwowej. Oczywiście im grubsza tektura, tym karton jest bardziej odporny na odkształcenia, wstrząsy i wilgoć. Do produkcji używa się tektury falistej o dużej wytrzymałości.

  Firmy zajmujące się produkcją opakowań oferują ogromny wybór rozmiarów oraz kształtów kartonów klapowych. Dzięki temu każdy może wybrać rozmiar i kształt najbardziej pasujące do konkretnego zastosowania. W ofercie są także kartony z możliwością dopasowania aż do 12 różnych wysokości.

  Aby wzmocnić karton, można zastosować taśmę klejącą, a także specjalne narożniki.

  Zastosowanie kartonów klapowych

  Kartony tego typu są naprawdę uniwersalne i sprawdzą się w wielu sytuacjach. Używa się ich w domach, magazynach, sklepach, firmach kurierskich i logistycznych oraz lokalach gastronomicznych. Służą nie tylko do wysyłki towarów, ale także podczas przeprowadzki, do przechowywania i segregowania oraz do pakowania prezentów i żywności na wynos.

  Klasyczne kartony klapowe w kształcie sześcianu są bardzo uniwersalne i dzięki temu można do nich zapakować praktycznie wszystko, np. książki, akcesoria kuchenne, kosmetyki, artykuły wyposażenia wnętrz itd. Są także specjalne kartony przeznaczone np. do dużych płaskich przedmiotów takich jak obrazy.

  Więcej na temat kartonów klapowych można przeczytać na stronie: https://www.rajapack.pl/blog-pl/534-2/.

  Kartony z automatycznym dnem

  Bardzo praktycznym rozwiązaniem są kartony tekturowe z automatycznym dnem. Stosuje się je do przechowywania i transportu różnych przedmiotów. Ich zasadniczą zaletą jest niezwykle łatwe i szybkie składanie. Pudełko takie można złożyć już w kilka sekund, o czym można się przekonać, zaglądając tu: https://www.youtube.com/watch?v=eYkpiZIpsnE. Ekspresowe składanie zapewnia maksymalną oszczędność czasu podczas pakowania.

  Tego typu kartony są bardzo wytrzymałe i nie odkształcają się tak jak opakowania standardowe. Można je wykorzystać do zapakowania praktycznie wszystkiego.

  artykuł sponsorowany

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *