Menu
 • Menu

  Zagospodarowanie terenu wokół domu

  Aranżacja ogrodu i przygotowanie infrastruktury wokół domu stanowi ostatni, choć równie ważny etap budowy. Ogrodzenie posesji, zbudowanie podjazdów i drogi do drzwi mieszkania, wybór wygodnej i niezawodnej bramy wjazdowej, a także zadaszony śmietnik dostępny z zewnętrznej strony domu – to elementy, które tworzą całość i ułatwiają codzienne życie domownikom.

  Dobrze przemyślana infrastruktura zewnętrza oraz zagospodarowanie ogrodu zgodnie z oczekiwaniami właścicieli domu to inwestycja na wiele lat. Na portalu internetowym https://new-house.com.pl/ mogą Państwo obejrzeć projekty domów, które budujemy oraz zaaranżowanie terenu wokół domu.

  Ogrodzenie posesji

  Ogrodzenie to integralny element domu, który nie tylko stanowi o naszym bezpieczeństwie, ale także podkreśla wygląd posesji. Dlatego najlepiej będzie, jeśli ogrodzenie jest spójne z wyglądem domu i nie zaburza ładu przestrzennego ani harmonijnej całości.

  Jednym z najwygodniejszych płotów w dobrej cenie będą panele ogrodzeniowe. Ogrodzenie panelowe jest wykonane z trwałych materiałów, które nie korodują pod wpływem warunków atmosferycznych i zachowują elegancki wygląd przez długie lata. Innym rozwiązaniem jest budowa solidnej podmurówki, wykonanej zazwyczaj z kamienia i połączenie jej z drewnianymi panelami.

  Ogromnie efektowne są ogrodzenia kute, wykonane przez artystów. Niektóre ogrodzenia to prawdziwe arcydzieła kowalstwa artystycznego. Aby zachować spójność stylu – warto powtórzyć ten sam motyw np. w balustradzie balkonu lub schodów.

  Zagospodarowanie działki od frontu

  Podjazd powinien zapewnić wygodny wjazd samochodem na posesję lub do garażu. Dlatego projektując otoczenie wokół domu warto zaplanować podjazd w taki sposób, aby był odpowiednio szeroki i wygodny do wykonywania manewrów, a jednocześnie nie zabierał terenu przeznaczonego na ogród. Obecnie podjazdy buduje się najczęściej z kostki kamiennej lub z betonu. Są wygodne i łatwe w utrzymaniu.

  Przydomowe rabaty

  Jeśli chcemy, aby teren przed naszym domem wyglądał reprezentacyjnie i zielono warto przygotować rabaty kwiatowe i posadzić tam byliny, pnącza oraz krzewy lub trawy ozdobne.

  Pomiędzy podjazdem a ścieżką prowadzącą do domu można posadzić niskie rośliny okrywowe, które są płożące i w miarę rozwoju gęsto pokryją powierzchnię gruntu. Można posadzić także rośliny zimozielone, takie jak długowieczne cisy, płożące jałowce i mało wymagające, dekoracyjne tuje. Wśród ozdobnych roślin ogrodowych doskonale sprawdza się irga płożąca, bluszcz, trzmielina oraz wszelkie rojniki i rozchodniki. Rośliny te są odporne na niedogodne warunki glebowe i rozrastają się szybko zasłaniając nieładne miejsca lub gołe połacie ziemi.

  Śmietnik z dostępem zewnętrznym

  Zadaszony śmietnik z oddzielną furtką przeznaczoną dla służb oczyszczania miasta. Miejsce na śmietnik buduje się często przy ogrodzeniu, którego przęsło lub segment stanowi furtka, dzięki czemu pracownik odpowiedzialny za wywóz śmieci na swobodny dostęp do kontenera. Takie rozwiązanie ułatwia nam życie, gdyż nie musimy stale pilnować terminu odbioru śmieci, a jednocześnie wiemy, że nikt niepożądany nie dostanie się na naszą posesję.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *