Menu
 • Menu

  Zabudowa stoiska targowego jako element promocji firmy

  Zabudowa stoiska targowegoCiężko dzisiaj mówić o udanej promocji i marketingu produktu bez uczestniczenia w imprezach promocyjnych i różnorodnych targach. Często to, jak dane stoisko targowe się prezentuje jest gwarantem jego późniejszego sukcesu i popularności, nie tylko na danym wydarzeniu, ale także w dłuższej perspektywie.

  Za stoiskiem klienci sznurem

  Zabudowa stoisk targowych jest zagadnieniem, z którym zmierzyć się muszą właściwie wszystkie firmy i instytucje oferujące usługi bądź produkty. Są to bowiem zarówno uniwersytety pokazujące swoją ofertę od jak najlepszej strony na targach edukacyjnych, jak również firmy biorące udział w wydarzeniach branżowych, oraz wystawcy i sprzedawcy na dedykowanych wydarzeniach kulturalnych i handlowych.

  Fundamenty

  Pierwszym ważnym elementem, o jaki należy zadbać, kiedy interesuje nas zabudowa stoisk targowych jest system wystawienniczy, czyli inaczej mówiąc konstrukcja stoiska. Zabudowa stoisk targowych może przybierać różne formy, w zależności od celu i funduszy wystawcy. Najpopularniejsze są systemy z rodziny oktagonalnych, wykonywane z łączonych ze sobą aluminiowych profili i platform.

  Dzięki różnorodności systemów wystawca ma do dyspozycji zarówno futurystyczne konstrukcje przestrzenne, stoiska piętrowe jak i mniejsze ścianki montażowe. Dla małych wystawców poleca się przykładowo ramki do banerów tekstylnych i szybkiego montażu ścianek. Podstawową zaletą stosik systemowych jest ich powszechna dostępność, krótki czas montażu oraz cena.

  Zabudowa nietypowa

  Rozwiązania niesystemowe są dobrym rozwiązaniem w przypadku bardzo specyficznych stoisk, które oryginalną formą pragną przyciągnąć wielu odwiedzających. Firmy, które zabudowę stoisk targowych traktują w sposób nietypowy, stosują materiały i konstrukcje zgodne z indywidualnym projektem klienta – mogą to być więc płyty wiórowe zamiast tradycyjnych elementów z aluminium.

  Niesystemowa forma zależy wyłącznie od wyobraźni grafików i projektantów działających na zlecenie klienta, jednak cena takiej zabudowy stoiska targowego jest kilkukrotnie wyższa niż w przypadku rozwiązań standardowych.

  Estetyka

  Równie ważna, co technologia zabudowy, jest wizualna atrakcyjność stoiska wystawienniczego. Tutaj pomocą służą studia projektowe i graficy. Wysokiej jakości drukowane wielkoformatowe banery i loga znacząco podnoszą widoczność i rozpoznawalność stanowiska. Zabudowa stoisk targowych to bowiem zadanie nie tylko dla techników, ale głównie dla projektantów i specjalistów od promocji. Im większe powinowactwo do prezentowanej usługi czy produktu, tym większa szansa zapamiętania przez osoby odwiedzające.

  Niezbędne sprzęty

  Chyba nikt już nie wyobraża sobie profesjonalnie przygotowanego stoiska wystawienniczego bez atrakcji w postaci multimedialnych prezentacji. Warto sprawdzić, czy firma, którą planujemy wynająć oferuje wyposażenie stoisk w niezbędny do projekcji sprzęt RTV (komputery, rzutniki, monitory) i odpowiednie nagłośnienie.

  Inne elementy wyposażenia stoisk

  Ostatnim, aczkolwiek nie najmniej ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas realizacji zabudowy jest zapewnienie dodatkowego wyposażenia dla naszego stoiska – często nie będą to jedynie stoły i lady. W przypadku stoisk interakcyjnych niezbędne okażą się krzesła czy fotele dla bardziej zainteresowanych osób, podobnie w przypadku, jeśli oferujemy atrakcje w postaci rozmów z zaproszonymi gośćmi. Zapewnienie komfortu obsłudze i odwiedzającym stoisko będzie wobec nich zwykłym aktem grzeczności i pokaże profesjonalizm wystawcy.

  Zabudowa stoiska targowego jest niejako opakowaniem dla prezentowanego produktu czy usługi, a odpowiednia jej organizacja w dużej mierze odpowiada za sukces wystawienniczy i jest gwarantem budowania pozytywnego wizerunku marki. Warto o nią zadbać!

  Inspiracja: Polexpo, firma tworząca zabudowę stoisk targowych na duże imprezy Expo.

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *