Menu
 • Menu

  X Kongres Stolarki Polskiej – wiedza, prestiż, kontakty

  W dniach 23-24 maja 2019 roku, w Hotelu Warszawianka**** w Jachrance, odbędzie się X Kongres Stolarki Polskiej. To najważniejsze wydarzenie w branży stolarki budowlanej w Polsce pozwala na wyznaczenie dalszych kierunków rozwoju sektora. Posłużą temu dyskusje prowadzone w ramach bloków tematycznych z udziałem uznanych ekspertów.

   

  Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD), Kongres Stolarki Polskiej co roku przyciąga ponad 300 uczestników – właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm, reprezentantów świata biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy. Kongres jest miejscem spotkań i dyskusji na najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem sektora stolarki budowlanej. Udział w wydarzeniu to doskonała okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń, integracji środowiska, nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych oraz rozmów na temat przyszłości branży. Poprzednie edycje zaowocowały realizacją ważnych dla reprezentowanego przez Związek POiD sektora działań, czego przykładami są chociażby uzgodnienie zakresu Branżowego Programu Promocji czy też powołanie zawodu montera stolarki budowlanej.

  Program merytoryczny X Kongresu Stolarki Polskiej tworzą trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich: Przemysł 4.0 w branży stolarki budowlanej otworzy prelekcja dr Witolda Jankowskiego,  Redaktora Naczelnego magazynu „Harvard Business Review Polska” oraz Prezesa Zarządu ICAN Institute na temat znaczenie transformacji cyfrowej dla prowadzenia biznesu. Uczestnicy I bloku tematycznego dowiedzą się m.in, jakie możliwości, ale też bariery rozwoju związane są z Przemysłem 4.0 i z jakich systemów wsparcia można korzystać w tym zakresie. Rolę Fundacji Platforma Przyszłości w budowaniu przewagi konkurencyjnej polskich firm produkcyjnych zaprezentuje Andrzej Soldaty, Lider Projektu Platforma Przyszłości w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

  SMART rozwiązania to temat II bloku: „Stolarka SMART – przyszłość branży. Trendy światowe, producent – punkty handlowe, montaż”. Przedstawione tu zostaną światowe trendy i ich wpływ na ofertę produktową firm z branży. Case study pozwoli zaś uczestnikom na zapoznanie się m.in. z tym, jak w praktyce wygląda proces wprowadzania SMART rozwiązań. Nie zabraknie również dyskusji panelowej z udziałem ekspertów, o tym, w jaki sposób kreować produkty przyszłości.  II blok otworzy prelekcja Roberta Koniecznego z pracowni KWK PROMES, światowej sławy architekta, który opowie o SMART stolarce w architekturze przyszłości.

  W dniu 24 maja zrealizowany zostanie III blok tematyczny poświęcony zagadnieniom marketingowym – „Jak sprzedawać więcej i drożej, gdy Twoim handlowcem staje się SMARTfon?”, który poprowadzi dr Łukasz Srokowski z Instytutu Millenials. Panel ten wyjaśni m.in. jak producent stolarki może skutecznie sprzedawać swoje produkty młodym pokoleniom i w jaki sposób dostosować komunikaty do odbiorcy. W panelu multimedialnym wypowiedzą się – w formie video-wywiadów – wybrani szefowie sprzedaży i marketingu, a także sprzedawcy znanych polskich i światowych marek z różnych branż. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak z bardzo trudnego, młodego klienta zrobić ewangelistę marki i produktu, czy też dlaczego w procesie sprzedaży niezbędne jest wykorzystanie emocji.

  Podczas X Kongresu Stolarki Polskiej odbędzie się także wieczorna Gala, która będzie znakomitą okazją do wręczenia branżowych wyróżnień.

  Zapraszamy do udziału w X Kongresie Stolarki Polskiej – bieżące informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://kongres.poid.eu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *