Menu
 • Menu

  Wypalasz się? Szukasz inspiracji dla swojej pracy?

  Jak wskazują statystyki, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, dynamicznie wzrasta liczba osób wykonujących swoje zadania zawodowe w domu. Podobnie rośnie liczba osób, które deklarują chęć podjęcia pracy zdalnej.

  Jednak mimo całego mnóstwa zalet tego typu rozwiązania, wiele osób wskazuje m.in. na poczucie izolacji, zacieranie się granicy pomiędzy obowiązkami domowymi i służbowymi oraz brak twórczych inspiracji w pracy w domu.

  Jeśli i Ty pracujesz w domowym zaciszu, jednak od czasu do czasu bądź już stale, doskwiera Ci takie rozwiązanie, mamy dla Ciebie propozycję – postaw na coworking.

  Czym jest coworking?

  Z pewnością termin ten jest Ci już znany lub przynajmniej gdzieś, kiedyś „obił Ci się o uszy”. Jednak przypomnimy.

  Coworking (z języka angielskiego pracować razem) to po prostu możliwość wspólnej pracy, ale także pracy indywidualnej, jednak zawsze we wspólnie wynajmowanym pomieszczeniu biurowym. Tego typu wspólne korzystanie z biura lub wynajęcie biurka do pracy w specjalnie przygotowanym i wydzielonym do tego celu pomieszczeniu, niesie ze sobą całkiem sporo korzyści. Możesz pracować w wydzielonym gabinecie biurowym albo w obszarze „open space”. Takie opcje pozwalają do indywidualnego doboru warunków pracy oraz ilości osób, jakimi będziemy się otaczać podczas realizacji swoich zadań zawodowych.

  Osoby korzystające z rozwiązania, jakim jest coworking, wyraźnie wskazują na jedną, kluczową zaletę takiej opcji. Towarzystwo nowych, ciekawych, inspirujących osób pozwala swobodnie wymieniać się pomysłami i spostrzeżeniami, nawet jeśli nasze zadania zawodowe bardzo różnią się od siebie. Cóż, trudno o tak twórczą atmosferę pracując samotnie w domu, prawda?

  Co daje coworking, poza przestrzenią do pracy inną niż dom?

  Naprawdę dobre oferty w zakresie coworkingu i wspólnych biur do wynajęcia, jak np. oferta, którą znajdziesz na omnioffice.pl, gwarantują szereg korzyści, którymi możesz cieszyć się natychmiast po przekroczeniu progu swojego nowego miejsca pracy.

  W ten sposób zatem zyskujesz stałe miejsce pracy, do którego możesz regularnie powracać i korzystać w najdogodniejszy dla siebie sposób. Dostęp do powierzchni biurowej przez 24 godziny na dobę (a zatem pracujesz elastycznie, tak, jak w domu), dostęp do Internetu oraz nowoczesnego wyposażenia i kompleksowej infrastruktury biurowej (drukarka, skaner, fax, sale konferencyjne), a nawet dostęp do znakomicie wyposażonego aneksu kuchennego – wszystko to z pewnością pomoże podjąć Ci decyzję w sprawie nowego miejsca pracy.

  Niezależnie, czy jesteś pisarzem, specjalistą od reklamy, architektem, tłumaczem, księgowym, grafikiem, programistą lub po prostu osobą, która chce pracować zdalnie – coworking będzie dla Ciebie prawdziwą inspiracją i otworzy nowe możliwości w pracy zawodowej. Może warto spróbować?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *