Menu
 • Menu

  Wygodne otwieranie garażu? Tylko bramy harmonijkowe!

  brama harmonijkowa

  brama harmonijkowa

  Szukając odpowiedniej bramy do garażu możemy zauważyć, że na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów.

  Najrozsądniejszy wydaje się wybór bramy harmonijkowej, która oferuje niezawodność oraz niezwykłą wygodę. Sprawdźcie, czym charakteryzują się tego typu bramy.

  Czym jest brama harmonijkowa?

  Bramy harmonijkowe są nowoczesnym rozwiązaniem, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie zastosowania zwykłej bramy przesuwnej lub skrzydłowej. Stosuje się je najczęściej przy dużych zabudowaniach użytkowych takich jak hangary, garaże taboru, narzędziownie czy budynki gospodarstw rolnych. Ponadto z powodzeniem można je stosować w mniejszych obiektach, a eleganckie odmiany, nawet w gospodarstwach domowych. Ponieważ ich nadrzędną zaletą jest to że się składają jak harmonijka – wykonana z paru identycznych płyt, zamontowanych na prowadnicy, która podczas otwierania lub zamykania składa się lub rozkłada, nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi bramami. Aby kupić taki produkt wystarczy wybrać odpowiedniego producenta bram harmonijkowych.

  Wiele zalet

  Ponadto bramy harmonijkowe posiadają szereg innych zalet, można do nich zaliczyć między innymi wysoką dźwiękochłonność, którą tworzą szczelne izolacje między konkretnymi segmentami oraz podłożem. Ich kolejnym plusem jest duża odporność na napór wiatru i wytrzymałość. Dzieje się to za sprawą konstrukcji mechanizmu oraz stosowania lekkich i solidnych stopów aluminium lub odpowiednich tworzyw sztucznych.

  Dlatego z powodzeniem używa się ich do zamykania hangarów czy innych dużych obiektów użytkowych, gdzie na dużych powierzchniach występują znaczne naprężenia wywołane wiatrem. Ich kolejną zaletą jest też dobra izolacja termiczna. Zastosowanie odpowiednich pianek czy włókna szklanego pozwala osiągnąć ten efekt, co znacznie obniża koszty ogrzewania. W modelach bardziej luksusowych, przeznaczonych dla gospodarstw domowych lub mniejszych obiektów z powodzeniem montuje się duże okna lub wykonuje całość z hartowanego szkła lub przeźroczystego tworzywa.

  Wpływa to pozytywnie na estetykę i dodaje więcej światła wnętrzu. Rzecz nie do pomyślenia przy tradycyjnych bramach, które najczęściej składają się z kilku dużych skrzydeł. Oprócz tego bramy harmonijkowe można łatwo wyposażyć w inteligentne mechanizmy sterujące oraz odpowiednie czujniki. Sam proces otwierania i zamykania nie trwa dłużej niż w przypadku bramy standardowej.

  Oczywiście takie rozwiązanie posiada też wady

  Jedną z nich jest ubytek prześwitu bramy – segmenty posiadają swoją grubość i przy ich złożeniu zajmują trochę miejsca. Można temu skutecznie przeciwdziałać, ponieważ czasami istnieje możliwość zamontowania ich pionowo, np. w przydomowych garażach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *