Menu
 • Menu

  Wkłady kominkowe – jaki rodzaj ogrzewania wybrać?

  Wkłady kominkoweWkłady kominkowe to uniwersalne urządzenia, które możemy dobrać w zależności od naszych upodobań oraz potrzeb.

  Przy zakupie mamy wpływ zarówno na kwestie aranżacyjne, jak i sposób ogrzewania. Czym kierować się przy wyborze systemu kominkowego?

  Wkłady kominkowe – rozwiązanie dla każdego

  Wybudowanie kominka to dziś w zasadzie żaden problem. Nowoczesne systemy stawiają czoła dawnym ograniczeniom, a użytkownicy zyskują wygodę i wolność aranżacyjną. Od nas zależy również to, jakie funkcje będzie spełniać kominek, i jak intensywnie będziemy go eksploatować. Wybierając wkład, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – czy zależy nam bardziej na walorach estetycznych, czy może chcemy, by system wspomagał ogrzewanie pomieszczeń użytkowych?

  Wkłady powietrzne

  Kominek z wkładem powietrznym to urządzenie gwarantujące ciepło w salonie i nie tylko. Wykorzystuje się go jako wspomaganie innych układów grzewczych, a wytworzone ciepło może być rozprowadzane kanałami dystrybucji gorącego powietrza. Wybór takiego rozwiązania z pewnością zadowoli amatorów ciepłych wieczorów lubiących wpatrywać się w blask ognia. Budowa kominka pozwala na dopasowanie go do tradycyjnych, jak i współczesnych aranżacji. Jeżeli nasz salon cechuje nieregularny kształt, możemy zastosować kominek narożny.

  Wkłady gazowe

  Wkład kominkowy gazowy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Budowa przebiega bardzo szybko i sprawnie, a jedyne czego potrzebujemy to podłączenie do instalacji gazowej. Samo korzystanie z urządzenia również jest prostsze niż w przypadku innych rozwiązań. Zamiast gromadzić opał i troszczyć się o długotrwałe rozpalanie, możemy cieszyć się blaskiem płomieni z kominka w zaledwie kilka sekund.

  Kominek z płaszczem wodnym

  Główną różnicą między tradycyjnym wkładem kominkowym a tym wyposażonym w płaszcz wodny jest jego budowa. Korpus z wysokogatunkowej stali posiada podwójne ścianki, które umożliwiają podgrzewanie wody. Zakup urządzania nie wymaga tworzenia odrębnej instalacji, a podgrzana woda może być wykorzystana na potrzeby centralnego ogrzewania oraz c.w.u.

  Jeśli planujesz zainstalowanie kominka w swoim domu, zobacz wkłady kominkowe na Kratki.com.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *