Menu
 • Menu

  WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców

  Rozpoczęła się XX edycja ogólnopolskiego konkursu, w którym o prestiżowe nagrody konkurują małe przedsiębiorstwa i duże korporacje.

  Ogólnopolski konkurs dla przedsiębiorców – WIKTORIA, to jedyny w Polsce konkurs, w którym małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wygrać z dużymi korporacjami. Prestiżową nagrodą WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców wyróżniane są firmy, które poprzez swój rozwój i stosowanie zasad etyki w biznesie, budują i wpływają na rozwój polskiej gospodarki.

  Zgłoszenia do konkursu trwają do 15 lipca 2017r.

  – Celem konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest promowanie inicjatyw gospodarczych i zasad etyki w biznesie. Jest to podstawowa idea, która od samego początku przyświeca temu przedsięwzięciu. W tym roku czcimy już 20. edycję konkursu, której dodatkowym uhonorowaniem będą jubileuszowe nagrody WIKTORIA przyznawane przez Kapitułę przedsiębiorcom i firmom tworzącym polską gospodarkę od przynajmniej dwóch dekad i stanowiących przykład rzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej. – powiedział Waldemar Piórek, pomysłodawca konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców, Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, która jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

  W konkursie WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców mogą wziąć udział firmy z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – małe i średnie przedsiębiorstwa, które stanowią podstawę polskiej gospodarki, oraz wielkie korporacje.

  Do konkursu dotychczas przystąpiło aż 7 100 firm, a 724 przedsiębiorstwa odebrały nagrody WIKTORIA. Statuetki przyznawane są w 15. kategoriach, które odzwierciedlają wszystkie gałęzie gospodarki. WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców stała się marką, prestiżową nagrodą potwierdzającą sukces firmy – wysoką jakość i konkurencyjność produktów lub usług w Polsce i za granicą zbudowane na zasadach etyki biznesu.

  Udział w konkursie WIKTORIA polega na nominacji dokonanej przez organizatora, samorząd terytorialny i gospodarczy oraz Ambasadorów Marki (minimum dwukrotnych laureatów poprzednich edycji) a także bezpośrednim zgłoszeniu się firm, przedsiębiorców za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie konkursu www.nagrodawiktoria.pl. Termin zgłoszeń a jednocześnie szansa na wyróżnienie gronie najlepszych firm trwa do 15 lipca 2017 roku.

  – Jubileuszowa 20. edycja konkursu to przede wszystkim wielkie święto polskiej przedsiębiorczości. Konkurs od wielu lat niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Najważniejsze jest to, że poziom nominowanych a przez to i samego Konkursu jest z roku na rok coraz wyższy i świadczy to o coraz lepszej kondycji polskiej gospodarki. Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa. Ze względu na dwudziestolecie konkursu przyznamy także specjalne, jubileuszowe nagrody: „Osobowość XX – lecia Konkursu”. Od ponad dziewiętnastu lat przyglądamy się polskim przedsiębiorcom, nagradzamy najlepszych i jako przewodniczący Kapituły Konkursu jestem niezmiernie z nich dumny za podejmowane ryzyko i inicjatywy, ale przed wszystkim za rozwijanie firm na zasadach etycznej konkurencji. To właśnie ci przedsiębiorcy są przyszłością naszej rodzimej gospodarki i najlepszym przykładem dla młodego pokolenia, które wkracza na drogę przedsiębiorczości. Nagroda WIKTORIA jest wyrazem naszego uznania. Jest także czynnikiem mobilizującym do jeszcze większego wysiłku w rozwój przedsiębiorczości – podkreśla Waldemar Piórek.

  Najważniejszymi wyróżnikami konkursu WIKTORIA są rzetelność i bezstronność wpisane w mechanizm przyznawania nagród. Przedsiębiorstwa, które przeszły pozytywną weryfikację i otrzymały od organizatora nominację, przystępują do kolejnego etapu Konkursu polegającego na wypełnieniu według wytycznych Zeszytu Konkursowego i przesłaniu go na adres Kapituły. Na tej podstawie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą powszechnie szanowane i znane osoby ze świata nauki, kultury i mediów, przyznaje prestiżową nagrodę WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców.

  W Kapitule Konkursu zasiadają:
  Przewodniczący Kapituły Konkursu Waldemar Piórek – Prezes Warszawskiej Izby Przedsiębiorców, Barbara Jończyk – Prezes Europejskiego Forum Przedsiębiorczości, prof. Elżbieta Teresa Mączyńska-Ziemacka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dr Dariusz Tarczyński – psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości, Peter Grudniak – Prezes Zarządu Ergo Pro w Polsce, Grzegorz Turniak – Prezes Akademii Rekomendacji, Mariusz Hildebrand – Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A., Leszek Mellibruda – dr hab. psycholog biznesu.

  – Konkurs WIKTORIA to wspaniała inicjatywa. Firma BIG InfoMonitor stawia na propagowanie oraz wspieranie przedsięwzięć, które przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorstw i polskiej gospodarki. Stąd też towarzyszymy i patronujemy konkursowi, którego konwencja jest spójna z naszą misją – rozpowszechnianiem zasad etyki i zasad fair play w biznesie oraz promowania dobrych przedsiębiorców – podkreśla Mariusz Hildebrand, Wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor S.A.

  Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Oknoplast, RMF FM, Radio ZET, Polsat CAFE, ERGO , Itaka, Drutex, Centrum SZEMBEKA, Inter Cars, SITA, Korporacja RADEX, Grupa Integer.pl, OMNICOM, SOLPHARM,J.W. Construction, Cerad, Impel S.A., Budimex S.A., Spółdzielnia Pracy ,,Muszynianka”, Spółdzielnia Mleczarska w Kole, PHILIPIAK, Polisa – Życie, MARMA Polskie Folie, TECHNOPOL, LECHPOL oraz wiele innych. Od wielu lat starania nagradzanych przedsiębiorców doceniają liczne instytucje rządowe i samorządowe, Wojewodowie i Marszałkowie Województw oraz Związek Powiatów Polskich.

  Statuetki WIKTORII 2017 jubileuszowe nagrody zostaną przyznane podczas Wielkiej Gali, która odbędzie się 21 października 2017 roku w Warszawie. W uroczystym wydarzeniu wezmą udział laureaci konkursu i ich goście, a także szacowni przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz ludzie ze świata nauki, kultury i mediów.

  Więcej informacji na temat konkursu www.nagrodawiktoria.pl

  Kategorie konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców
  1. Budownictwo, Usługi Developerskie i Zarządzanie Nieruchomościami
  2. Infrastruktura Inżynieryjna i Drogowa
  3. Energetyka, Elektrotechnika
  4. Handel i Dystrybucja
  5. Medycyna, Zdrowie i Uroda
  6. Ochrona Środowiska
  7. Przemysł Lekki
  8. Przemysł Ciężki
  9. Rolnictwo i Produkcja Spożywcza
  10. Transport, Motoryzacja, Spedycja i Logistyka
  11. Telekomunikacja, Informatyka i Elektronika
  12. Turystyka, Hotelarstwo, Gastronomia
  13. Usługi dla Firm i Ludności
  14. Bankowość i Usługi Finansowe
  15. Działalność Naukowa, Edukacyjna i Badawczo Rozwojowa.

  Organizator Konkursu WIKTORIA – Znak Jakości Przedsiębiorców jest Warszawska Izba Przedsiębiorców która w tym roku obchodzi 28-lecie istnienia. 

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *