Menu
 • Menu

  Co warto wiedzieć o systemie zarządzania jakością?

  ISO 9001Jeśli chcesz być przedsiębiorcą, to musisz wiedzieć, że będziesz musiał nieustannie uczyć się nowych rzeczy. Świat zmienia się tak dynamicznie, że nawet wieloletni fachowcy nie mogą spocząć na laurach. Trzeba ciągle doskonalić się, poznawać nowości i poszerzać horyzonty.

  Jeśli zamierzasz prowadzić własny biznes, to warto zapoznać się z podstawowymi informacjami o systemie zarządzania jakości. Jest on podstawą działania dla ponad miliona organizacji na całym świecie.

  Czym jest system zarządzania jakością?

  System zarządzania jakością to zestaw procesów zapewniających odpowiednie, rozsądne podejście do zarządzania organizacją. SZJ składa się z zasad, procedur, metod, narzędzi, opisów stanowisk pracy ludzi, a także relacji pomiędzy nimi. Głównym zadaniem tej skomplikowanej machiny jest osiągnięcie wyznaczonych celów jakości.

  Jakie organizacje mogą starać się o uzyskanie certyfikatu ISO 9001? (http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/certyfikacja-iso9001)

  Norma ISO 9001 jest przeznaczona dla wszystkich rodzajów organizacji niezależnie od jej wielkości, położenia, czy branży. Mogą to być zarówno małe prywatne firmy, jak i duże korporacje, a także instytucje państwowe i organizacje pozarządowe. Jedynym warunkiem jest poprawne wdrożenie założeń normy i ścisłe ich przestrzeganie.

  Dlaczego warto wdrożyć system zarządzania jakością?

  Wprowadzenie systemu zarządzania jakością daje wiele korzyści. Przede wszystkim jest to uporządkowanie i uproszczenie działania firmy. Dzięki wdrożeniu systemu znajdujemy najbardziej efektywne rozwiązania, a co za tym idzie poprawiamy wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Posiadanie certyfikatu ISO 9001 pozwala także na podniesienie poziomu zaufania klientów i kontrahentów.

  Warto tutaj zauważyć, że niektóre firmy mogą wręcz odmówić współpracy, jeśli organizacja nie pracuje zgodnie z jakimiś określonymi standardami. Certyfikat ISO 9001 jest też kojarzony z prestiżem, co jest dużą zaletą dla młodych organizacji, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *