Menu
 • Menu

  Czy warto kupić apartament w kamienicy?

  apartament w kamienicyMieszkańcy stolicy mogą korzystać z wielu jej profitów – odkrywania historycznych miejsc, zajęć na świeżym powietrzu i piękna czterech pór roku.

  Ta mieszanka piękna i możliwości każdego roku przyciąga do Warszawy tysiące nowych mieszkańców. Podjęcie decyzji o przeprowadzce do serca Polski może być łatwe, ale już znalezienie mieszkania odpowiadającego Twojej rodzinie może być trudne.

  Istnieje wiele możliwości – rodziny przeprowadzające się do Warszawy mogą wybierać spośród wielu starych i niedawno wybudowanych wspólnot mieszkaniowych. Dzisiaj przyjrzymy się korzyściom wynikającym z wyboru domu w jednej ze starszych kamienic.

  Apartament w kamienicy – największe walory

  Wydawałoby się, że jedną z najbardziej oczywistych różnic między starym i nowym mieszkaniem jest ich wygląd. Jednak apartamenty na Pradze usytuowane w kamienicach to najlepszy dowód na to, że można się tutaj konkretnie pomylić. Te odświeżone mieszkania zwykle niczym nie ustępują w apartamentach osadzonych w nowoczesnym budownictwie, a wręcz wygląd ich jest przyjemniejszy – z charakterem i klimatem.

  Poprawiona efektywność energetyczna

  Kolejną korzyścią z mieszkania w takim apartamencie jest fakt, że na dłuższą metę prawdopodobnie zaoszczędzisz na kosztach energii. Nowsze apartamenty w warszawskich kamienicach wyposażone są często w urządzenia o mocy znamionowej energii – mieszkańcy otrzymują do dyspozycji:

  • energooszczędne rozwiązania,
  • dobrze izolowane okna,

  czy też wiele innych ulepszeń podnoszących efektywność kamienic pod względem wydajności energetycznej.

  Korzyści wynikające z tych ulepszeń obejmują jednak nie tylko porządną funkcjonalność i wygląd – są inkubatorem długoterminowych oszczędności. W wyniku tych przyjaznych energetycznie modernizacji właściciele domów oszczędzają setki złotych miesięcznie.

  Zwiększona wytrzymałość

  Zakup bądź wynajęcie apartamentu w jednej z odnowionych kamienic oznacza, że mieszkańcy nie muszą zajmować się bezsensownymi usterkami, takimi jak nieprawidłowe działanie oświetlenia etc. Spółdzielnie zajmują się tym wszystkim (o ile jakiś problem wystąpi).

  Aspekt społeczny

  W społeczności mieszkańców kamienic ludzie są bardziej skorzy do nawiązywania długotrwałych relacji z sąsiadami. W rezultacie poczucie wspólnoty jest tu na wyjątkowo wysokim poziomie – co otwiera drzwi do wielu nowych możliwości przyjaźni.

  Lokalizacja

  Zaglądając na stronę http://praskiekamienice.pl/ szybko przekonasz się, że wybierając apartamenty w kamienicach masz szansę mieszkać w szybko rozwijających się obszarach, które są idealnym miejscem również dla wielu nowych restauracji, sklepów i możliwości transportu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *