Menu
 • Menu

  W co zainwestować pieniądze

  W co zainwestować pieniądzeDysponujesz większą gotówką lub regularnie odkładasz mniejsze kwoty? Chcesz zainwestować pieniądze, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie masz też pomysłu na inwestycję? Oto kilka z nich.

  Zacznij od siebie

  Dobrym pomysłem na start będzie podjęcie odpowiedniego kursu z zakresu zarządzania finansami, oszczędzania i planowania. To inwestycja, która pochłania czas i pieniądze, a jej realny zysk trudno przewidzieć. Gwarantuje Ci jednak oswojenie się z tematem inwestycyjnym, podnosi Twoje kwalifikacje, podpowiada rozwiązania, daje dobry rady.

  Inna sprawa, że obecnie z łatwością znajdziesz masę kursów w promocyjnej cenie, a i wiele zupełnie bezpłatnych. Poświęć trochę czasu na poszukiwania w internecie, poczytaj blogi, kup podręczniki i poradniki, zapisz się na odpowiednie wykłady, możesz zainwestować też w studia podyplomowe.

  Rachunek oszczędnościowy

  To świetny pomysł na początek. Wystarczy, że założysz konto w odpowiednim banku(a często zrobisz to online) i zlecisz stały przelew na wybraną sumę, dzięki czemu Twoje oszczędności będą regularnie pomnażane bez Twojego udziału. Minusem tego rozwiązania jest zwykle niskie oprocentowanie. Lepszym wyborem będą tu lokaty bankowe czy polisy lokacyjne.

  W przypadku tych pierwszych mowa o inwestowaniu pieniędzy w dłuższym czasie i tylko wtedy, gdy nie musimy z nich korzystać. W przypadku polisy lokacyjnej zawierasz umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym na życie. Po zakończeniu polisy środki wypłacane są na Twoje konto wraz z premią.

  W co zainwestować pieniądze

  Waluta

  Kolejną opcją jest handel walutami. To jednak metoda dla cierpliwych. Musisz czekać – czasami bardzo długo – aż kurs waluty będzie na tyle wysoki, by móc ją sprzedać z zyskiem. Waluty kupisz w kantorze tradycyjnym czy internetowym lub w banku. Możesz też inwestować na foreksie – globalnym rynku walutowym, na którym zarabia się i na wzrostach, i na spadkach cen. Transakcji dokonujesz tu jedynie przez internet.

  Nieruchomości

  To jedna z najbardziej opłacalnych opcji, w którą warto inwestować. Musisz jednak dysponować na starcie większym kapitałem. Dobrym posunięciem tu będzie także wzięcie kredytu hipotecznego. Kupioną nieruchomość możesz wynająć lokatorom, którzy w czynszu będą opłacali raty kredytu. W obliczaniu rat pomoże Ci zaś kalkulator hipoteki. Nieruchomość to bezpieczna inwestycja, która zagwarantuje Ci długoterminowy dochód.

  Papiery wartościowe

  Na Giełdzie Papierów Wartościowych kupisz obligacje skarbowe lub akcje polskich firm notowanych na warszawskim parkiecie. Musisz jednak założyć rachunek inwestycyjny w biurze maklerskim lub w banku. Pamiętaj też, że przed rozpoczęciem tego typu inwestycji musisz poszerzyć nieco swoją wiedzę i zdobyć doświadczenie. W przeciwnym razie więcej możesz stracić, niż zyskać.

  W co zainwestować pieniądze

  Własna firma

  To rewelacyjna opcja, jeśli chcesz być niezależny. W tym jednak przypadku musisz mieć doskonały biznesplan, w którym będziesz umiał przewidzieć rzeczy nieprzewidywalne.

  Pamiętaj też, by udać się do Urzędu Pracy, który jednorazowo może pomóc Ci w bezzwrotnej dotacji do prowadzenia własnego biznesu.

  Jedna odpowiedź do “W co zainwestować pieniądze”

  1. Agnieszka Dąbrowska napisał(a):

   Zarówno studia podyplomowe, jak i MBA to inwestycja w samego siebie, a także duży zastrzyk motywacji. Aby wybrać odpowiedni kierunek studiów podyplomowych, warto odwiedzić stronę studiapodyplomie.pl, czyli serwis poświęcony studiom podyplomowych prowadzonym przez uczelnie w Polsce. Osoby zainteresowane programami MBA zapraszam na stronę: mbaportal.pl, gdzie można znaleźć mnóstwo informacji o studiach MBA oferowanych w Polsce i nie tylko.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *