Menu
 • Menu

  Czy warto postawić na używane maszyny w przemyśle?

  maszyny przemysłowePrzemysł w doskonale znanym dziś masowym wymiarze nie miałby szans powodzenia, gdyby nie nowoczesny systemy maszyn i urządzeń pracujących nieustannie we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych.

  Ich właściciele, niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa, mają przed sobą podczas wyboru maszyn nie lada wyzwanie – pomijając ogromną ilość dostępnych wariantów w parametrach konkretnych urządzeń, decyzja rozgrywa się jeszcze pomiędzy elementami nowymi, a używanymi.

  Nowe to oczywiście zwykle szczyt nowoczesnej technologii, aktualne oprogramowania i co najmniej kilka lat niezawodnej pracy. Z drugiej jednak strony używane maszyny mogą zapewnić te same efekty za znacznie niższą cenę. Czy warto postawić na używane maszyny w przemyśle i zaufać temu, czego inny przedsiębiorca się pozbył? Gdzie szukać najlepszych używanych rozwiązań, by zawsze wyjść na plusie?

  Nowe czy używane? Wady i zalety używanych maszyn przemysłowych

  Podstawową zaletą maszyn używanych i powodem, dla którego wielu przedsiębiorców niewątpliwie decyduje się na ich zakup, jest ich znacząco niższa cena. Portale takie jak exapro.pl, profesjonalna giełda oferująca przemysłowe maszyny używane, to doskonałe miejsce do rozpoczęcia swoich poszukiwań i znalezienia interesujących urządzeń w korzystnej cenie. To jednak nie tylko cena kusi spore grono przedsiębiorców.

  Okazuje się, że znalezienie nowej maszyny przemysłowej przy ograniczonym budżecie często zawęża wybór do małego grona kandydatów – korzystając z maszyn używanych, masz szansę na uzyskanie większego pola wyboru i znalezienie produktu marki, która faktycznie cię interesuje. Oczywiście z zakupem używanych maszyn wiąże się też pewne ryzyko.

  Największym zarzutem w kierunku maszyn używanych musi być niewątpliwie brak pewności co do ich stanu i jakości. Maszyny z obrębu przemysłu metalurgicznego, takie jak wykrawarki CNC czy prasy krawędziowe muszą spełniać swoje zadanie bezbłędnie. Wielu przedsiębiorców obawia się, że te używane zawiodą po kilku tygodniach czy miesiącach, gdyż trudno będzie stwierdzić od jak dawna maszyna była eksploatowana.

  Szczęśliwie jednak, korzystając z zaufanych stron i zachowując wszelkie środki ostrożności, skontaktowanie się z osobą sprzedającą maszynę i uzyskanie o niej informacji nie jest trudne – możesz z powodzeniem sprawdzić czy posiada ona odpowiednie oznaczenia i dopuszczenia, takie jak certyfikat CE.

  maszyny przemysłowe

  Centrum obróbcze Mazak vtc 300

  Czy warto postawić na używane maszyny w przemyśle?

  Każdy, kto ma styczność z dowolną gałęzią przemysłu wie, jak ważne do prawidłowego funkcjonowania firmy są niezawodne, wytrzymałe, wydajne maszyny. Tu właściwie zawsze cena przekłada się na jakość, a jakość na szybkość pracy oraz wydajność produkcji. Czy to jednak oznacza, że wydawanie ostatnich pieniędzy w budżecie na nowoczesną maszynę jest opłacalne? Oczywiście, że nie! Maszyny używane oferowane na exapro.pl to najlepszy przykład tego, że tanie nie musi oznaczać gorsze, a używane nie koniecznie oznacza wyeksploatowane.

  Wiele firm wymienia swoje maszyny na nowsze, bo czuje potrzebę korzystania z jeszcze nowszych technologii, oddając tym samym na rynek wtórny w pełni sprawne i jak najbardziej aktualne z punktu widzenia branżowych standardów maszyny. Zakup maszyn przemysłowych na rynku wtórnym to prawdziwy złoty środek, o ile wiesz jak zabezpieczyć się przed niekorzystnym dla siebie zakupem.

  Zaufane giełdy maszyn dają ci możliwość sprawdzenia źródła pochodzenia danej maszyny, rozmowę ze sprzedającym i dostęp do ludzi, którzy w tej konkretnej branży cieszą się ogromną renomą.

  Zwróć uwagę, czy oferta z której korzystasz jest dobrze opisana. Przyglądaj się dokładnie fotografiom, parametrom i nie bój się zadawać pytań, jeśli w twojej głowie pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości. Zawsze kieruj się też kosztami eksploatacji, bo to one w ostatecznym rozrachunku zadecydują o tym, czy oferta zakupu w pozornie niskiej cenie jest faktycznie warta inwestycji. Nikt nie powiedział, że stare musi być gorsze – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *