Menu
 • Menu

  Ubezpieczenie samochodu – jak obniżyć składkę polisy?

  jak obniżyć składkę polisyJest wiele czynników regulujących wysokość składki ubezpieczeniowej. Część z nich zależy od warunków stawianych przez wybraną firmę ubezpieczeniową, ale są też takie, na które sami mamy wpływ.

  Co możemy zrobić, by płacić niższe składki za ochronę samochodu? Oto kilka możliwości.

  Pamiętaj o bezpiecznej jeździe

  Oczywiste jest, że jeżeli zależy nam na obniżeniu składki za ubezpieczenie, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego może nie zapewnić nam stuprocentowej gwarancji, że unikniemy stłuczki. Jeżeli jednak do niej dojdzie, winę poniesie kierowca, który nie dostosował się do zasad bezpieczeństwa na drodze. Im dłuższy jest nasz staż bezszkodowego kierowcy, tym większa szansa, że po obliczeniu składki OC ubezpieczyciel zaproponuje atrakcyjną cenę. Niestety, nie zawsze mogą na to liczyć młodzi kierowcy, warto jednak myśleć przyszłościowo i już teraz zadbać o cenę ubezpieczenia w przyszłości.

  Przeanalizuj inne oferty

  Przed podpisaniem kolejnej umowy ubezpieczenia warto zajrzeć do sieci i porównać cenę swojej polisy z ofertami konkurencji. Obliczanie składki OC jest niezwykle proste i można to zrobić za pomocą kalkulatora znajdującego się na witrynie ubezpieczyciela. Wystarczy poświęcić tylko kilka minut, by upewnić się, czy otrzymana oferta jest korzystna, czy też nie. Możliwe jest również zestawianie ze sobą poszczególnych ofert przy pomocy dostępnych w Internecie porównywarek. Dlatego, zanim zdecydujemy się na przedłużenie umowy, sprawdźmy, czy nam się to opłaci. Zakup ubezpieczenia przez Internet może okazać się korzystniejszy.

  Wybierz odpowiedni pakiet

  OC to oczywiście ubezpieczenie obowiązkowe, z którego nie można zrezygnować. Z kolei nie wszyscy kierowcy są zobligowani do zakupu AC czy assistance . Jeżeli jesteśmy właścicielami starszego auta, możemy zdecydować się na tańszą alternatywę w postaci AC mini. Podobnie w przypadku, gdy posiadamy dobrze chroniony garaż, i nie zostawiamy samochodu na noc na ulicy. Oczywiście, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie nie ochroni nas od wszystkich zagrożeń. Dobór pakietu według naszych potrzeb może się jednak okazać korzystny.

  Połącz kilka polis w jedną

  Jeśli posiadasz już np. ubezpieczenie mieszkania, zastanów się, czy nie warto skorzystać z oferty tego samego towarzystwa w przypadku OC. Często takie rozwiązanie okazuje się korzystne dla Klienta. Także decydując się na zakup pełnego pakietu ochrony samochodu, możemy otrzymać niższą składkę niż w przypadku pojedynczego ubezpieczenia.

   

  2 odpowiedzi na “Ubezpieczenie samochodu – jak obniżyć składkę polisy?”

  1. Michał pisze:

   Sposób na tanie OC to telefon i aplikacja Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu a różnice w składce czasem ponad 100%. Jest tam między innymi YCD MTU24 Link4 przyjazne młodym

  2. Michał pisze:

   Proste wejść do Google Play i ściągnąć aplikacje Kupdirect zeskanować tylko kod z ostatniej strony dowodu w 5 sek masz porównanie składek bez wpisywania danych a polisę w minutę

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *