Menu
 • Menu

  Ubezpieczenie OC dla małych firm zajmujących się przewozem ludzi

  Myślisz o założeniu firmy zajmującej się przewozem ludzi? A może zaproponowano Ci zostanie współwłaścicielem albo przejęcie takiej firmy? Przekonaj się, co będzie należało do Twoich obowiązków – jak powinieneś zabezpieczyć auta firmowe. Gdzie szukać dla nich korzystnego cenowo OC? Na jakie dodatki zwracać uwagę? Po jakie dodatkowe polisy sięgnąć? Sprawdź to!

  Ubezpieczenie OC

  Gdzie szukać korzystnego OC dla samochodów służbowych?

  Jako właściciel firmy przewozowej będziesz zajmował się ubezpieczaniem dużej liczby aut. Fakt wykorzystywania ich służbowo – do przewodu ludzi – sprawi, że ceny będą wyższe niż w przypadku samochodów na użytek prywatny. Tym bardziej powinieneś nauczyć się szukać ochrony sprytnie. Wykorzystaj internetową porównywarkę ubezpieczeń, aby obowiązkowe OC samochodu nabyć hurtowo w korzystnej cenie.

  Zakres OC jest zawsze ten sam, niezależnie od firmy ubezpieczeniowej, które je oferuje. Gwarantuje to Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zmienne są za to ceny i dodatki. Zwróć uwagę zawłaszcza na ochronę zniżek, aby w przypadku kolizji spowodowanej przez Twojego pracownika nie płacić za OC w kolejnym roku więcej. Jeżeli przewóz ludzi ma się odbywać także za granicą, warto mieć w ofercie darmową Zieloną Kartę. Skorzystasz też na Bezpośredniej Likwidacji Szkód i zastępczym aucie w razie konieczności naprawy samochodu.

  Ubezpieczenie OC

  NNW – warto czy nie?

  NNW, czyli ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, to bardzo korzystne ubezpieczenie komunikacyjne dla właścicieli firm przewozowych oraz prywatnych przewoźników. Chroni ono zarówno Twoich pracowników, jak i ich pasażerów, czyli Twoich klientów. W razie nieprzewidzianego zdarzenia, które spowoduje rozstrój zdrowia lub uraz ciała, ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym pieniądze na leczenie czy rehabilitację.

  Pamiętaj, że jeśli Twoi pracownicy będą prowadzili pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających albo bez uprawnień, ubezpieczyciel nie będzie musiał wypłacać odszkodowania. Nie udzieli wparcia również w przypadku rażącego zaniedbania lub doprowadzenia do szkody celowo.

  Ubezpieczenie OC

  Jak chronić narzędzia pracy – auta służbowe?

  W kraju i za granicą samochody służące do przewozu ludzi możesz chronić za pomocą dwóch rodzajów ubezpieczenia komunikacyjnego. Pierwszy to popularne autocasco, czyli ochrona działająca w przypadku szkód drogowych z winy dowolnego kierowcy, szkód parkingowych i wandalizmu, awarii części pojazdu, szkód wywołanych siłami natury, kradzieży. W pakiecie AC powinno się znaleźć auto zastępcze na czas naprawy uszkodzeń, abyś nie tracił pieniędzy z uwagi na przerwę w przewozie klientów.

  Drugi rodzaj to ubezpieczenie assistance, wykorzystywane szczególnie chętnie za granicą. Przyda się w przypadku awarii auta w trasie. Pojazd zostanie naprawiony na miejscu albo odholowany do warsztatu – wskazanego przez Ciebie lub najbliższego. Koniecznie sprawdź Ogólne Warunku Ubezpieczenia, aby upewnić się, że assistance obejmuje wszystkie kraje, w których będzie się odbywał przewóz ludzi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *