Menu
 • Menu

  Tesla Model 3 – nowy samochód elektryczny dla każdego

  Tesla Model 3

  Tesla Model 3 (Fot. Tesla)

  Tesla Model 3 jest jak dotąd najtańszym modelem samochodu elektrycznego zbudowanym przez amerykańską firmę Tesla. Pierwsze 30 egzemplarzy – informuje brytyjska telewizja BBC – zostało dostarczone głównie dla pracowników firmy w ubiegły piątek. Jak powiedział dyrektor generalny Tesli Elon Musk: jest to najlepszy samochód w swojej cenie zarówno jeśli chodzi o samochody elektryczne jak i spalinowe (Cytat za BBC)

  Najniższa cena modelu to 35 tysięcy USD. Według producenta ma ona umożliwić masową sprzedaż samochodu Tesla Model 3. Jednak jest ona ciągle wyższa od cen aut elektrycznych konkurencji. Nissan Leaf kosztuje nieco ponad 30 tysięcy USD, natomiast Chevrolet Volt nieco ponad 34 tysiące USD.

  Jednak ceny poprzednich modeli Tesli – „S” i „X” zaczynały się od 80 tysięcy USD co czyniło je zabawką dla bogatych. Nowy model ma się stać bardziej dostępny dla kieszeni, więc firma planuje produkcję na poziomie 5000 aut tygodniowo w 2017 roku i 10 tysięcy tygodniowo w roku 2018.

  Mimo tak dużej produkcji zamawiający w tej chwili samochód Tesla Model 3 będą musieli na niego poczekać do przyszłego roku. Do tej pory złożono bowiem już ponad 500 tysięcy zamówień. Jeśli Tesla będzie w stanie zapewnić produkcję i sprzedaż na planowanym poziomie, wyprzedzi na rynku amerykańskim takich gigantów jak Mercedes, BMW czy Lexus.

  Tesla Model 3 – “przyszłość stała się teraźniejszością”

  Tesla Model 3

  Tesla Model 3 (Fot. Tesla)

  Tesla Model 3 posiada baterie, które umożliwiają przejazd 354 km między ładowaniami. Na inauguracji produkcji samochodu Elon Musk powiedział: Przyszłość stała się teraźniejszością. Samochód będzie wyjątkowo autonomiczny. Tesla stosuje w swoich autach sprzęt niezbędny do zainstalowania programów umożliwiających jazdę bez kierowcy. Już wkrótce – jak zapewnił Musk – kierowca będzie mógł oglądać film, rozmawiać lub spać w czasie podróży.

  Rozpoczęcie produkcji tańszego modelu zbiegło się w czasie z zapowiedziami rządów Francji i Wielkiej Brytanii, że od 2040 roku zakażą montowania silników spalinowych w samochodach osobowych i VAN-ach.

  Wyniki finansowe firmy Tesla za ostatni kwartał wskazują, że jej przychody podwoiły się w ciągu ostatniego roku i wyniosły 2,8 miliarda USD. W II kwartale 2016 roku wyniosły 1,3 miliarda USD. Jednak w tym samym czasie straty notowane przez Teslę również zwiększyły się z 293 milionów w II kwartale 2016 roku do 336 milionów USD w okresie od kwietnia do czerwca 2017 roku. Jednocześnie inwestorzy wydają się darzyć firmę zaufaniem, ponieważ wartość jej akcji wzrosła o 8%.

  Firma planuje dalszy szybki wzrost przychodów w związku z produkcją auta Tesla Model 3 przy znacznym zmniejszeniu tempa wzrostu kosztów. W pierwszej połowie 2017 roku Tesla dostarczyła ponad 47 tysięcy swoich starszych modeli “S” i “X”. Oznacza to wzrost o 50% w stosunku do pierwszych 6 miesięcy 2016 roku. W przypadku najnowszego modelu liczba nowych zamówień wynosi 1800 dziennie.

  Źródło – BBC

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *