Menu
 • Menu

  Szukasz sposobu na sfinansowanie rozwoju spółki? Sprawdź ten!

  sfinansowanie rozwoju spółki

  artykuł sponsorowany

  Zastanawiasz się, jak nadać swojej spółce rozmachu? Chcesz rozwinąć nowe produkty, usługi lub technologie, potrzebujesz środków na inwestycje, lecz nie masz skąd ich pozyskać? Pomyśl o private equity.

  Czym tak w ogóle jest, na jakich zasadach funkcjonuje i dlaczego warto bliżej mu się przyjrzeć? Kilka słów na ten temat poniżej.

  Czym jest private equity?

  Private equity to fundusz inwestycyjny. Współpraca z nim polega na przyjęciu go do spółki po to,
  by wsparł (finansowo i merytorycznie) jej działalność. Jak wynika z raportu przygotowanego przez KPMG Poland, Polska stanowi najatrakcyjniejszy rynek funduszy inwestycyjnych w całej Europie Środkowo-Wschodniej – w 2015 roku wartość inwestycji przekroczyła 803 miliony euro.
  Wniosek jest jeden – perspektywy rozwoju private equity w naszym kraju rysują się doskonale.

  W jaki sposób zbudowany jest fundusz private equity?

  Klasyczna konstrukcja funduszu oparta jest o kapitał powierzony firmie zarządzającej funduszem na pewien ustalony okres. W przypadku Avallon, właścicielem kapitału jest m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju – podmiot cieszący się dużą renomą.

  Dlaczego warto zaufać Avallon?

  • lider w swojej branży – avallon.pl jest pionierem rynku wykupów menedżerskich (Management Buy Out; w skrócie MBO);
  • wspólnik godny zaufania  – świadczy o tym ponad 100 udanych transakcji;
  • doświadczenie – partnerzy Avallon brali udział w zakładaniu jednego z pierwszych funduszy inwestycyjnych w Polsce;
  • wiedza i profesjonalizm – nieustannie rozwijana poprzez obserwację najlepszych praktyk biznesowych;
  • współpraca z kluczowymi funduszami inwestycyjnymi w Europie – Avallon jest członkiem organizacji European Private Equity Club (EPEC).
  • elastyczność i szybkość podejmowania decyzji – w Avallon wszystkie decyzje dotyczące transakcji podejmowane są w Łodzi. Historia tego funduszu pokazuje, że jeśli trzeba, potrafi on doprowadzić transakcję do finału w rekordowo krótkim czasie.

   W jakich sytuacjach warto sięgnąć po fundusz?

  Private equity przydaje się, kiedy zamierzamy sprzedać większościowy pakiet udziałów lub akcji spółki. Inną sytuacją, w której warto przemyśleć rozwiązanie jest ta, gdy przedsiębiorca potrzebuje środków na rozwój spółki, lecz nie posiada źródeł zapewniających jego sfinansowanie. Za sprawą funduszu, spółka otrzymuje pieniądze na dalszy wzrost. Więcej informacji na temat private equity można uzyskać, wchodząc na stronę http://www.avallon.pl/.

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *