Menu
 • Menu

  Szkolenia dla firm transportowych – poznaj aktualne przepisy i zdobądź nowe umiejętności

  Szkolenia dla firm transportowychPraca w branży transportowej to konieczność ciągłego poszerzania wiedzy. Nieustanne zmiany przepisów sprawiają, że praktycznie każda osoba związana zawodowo ze świadczeniem usług logistycznych powinna zadbać o zdobywanie nowych wiadomości. Dedykowane szkolenia dla transportu oraz firm spedycyjnych to pewność, że będziemy działać zgodnie z obowiązującym prawem, a co za tym idzie, unikniemy ewentualnych kar.

  Kto powinien wybrać się na szkolenia logistyczne? Tak naprawdę każdy, kto pracuje w logistyce i transporcie. Tego rodzaju kursy szczególnie przydatne będą dla:

  • Kierowców
  • Logistyków
  • Managerów flot
  • Właścicieli firm transportowych

  Rozliczanie i ewidencja czasu pracy kierowców

  Czas pracy kierowców i jego rozliczanie to jeden z najważniejszych elementów pracy każdej firmy transportowej. W obowiązujących w naszym kraju przepisach dosyć często pojawiają się istotne zmiany – warto więc być na bieżąco i wiedzieć, w jaki sposób poprawnie ewidencjonować czas pracy kierowców.
  Jak wygląda taki kurs? Z reguły. Spotkania poruszają takie kwestie jak:

  • Rozliczanie czasu pracy kierowców pojazdów do 3.5T,
  • Rozliczanie czasu pracy kierowców pojazdów powyżej 3.5T,
  • Prowadzenie dokumentacji związanej z czasem pracy kierowców,
  • Rozliczanie podróży służbowych,
  • Dotacje do płacy minimalnej,
  • Aktualne zmiany w przepisach,
  • Kontrole w Polsce – jak sobie radzić?
  • Kontrola zagranicą – na co uważać?

  Warto pamiętać o tym, że w krajowym ustawodawstwie przeprowadzone zostały dosyć istotne zmiany dotyczące prowadzenia dokumentacji transportowej. Ich wejście w życie miało miejsce we wrześniu 2018. Każdy, kto zawodowo zajmuje się rozliczaniem czasu pracy kierowców powinien znać te regulacje. A spotkanie z ekspertami w trakcie szkolenia dla transportu pozwoli na zdobycie wiedzy niezbędnej do rozliczania każdego kierowcy. Informacje o tym, jak działają organy kontrolne na terenie Unii Europejskiej oraz co należy zawrzeć w ewidencji czasu pracy kierowców to tematy, które zainteresują każdego, kto jest zawodowo związany z branżą.

  Rozliczanie płacy minimalnej

  Szkolenia dla firm logistycznych w zakresie rozliczania płacy minimalnej to kolejny obowiązkowy punkt dla każdego, kto jest zawodowo związany z transportem. Praca kierowcy jest o tyle specyficzna, że nie jest możliwe jej rozliczanie w taki sposób, jak w innych branżach. Dlaczego? Obok samej “jazdy”, częścią roboczego dnia każdego kierowcy są także pozostałe czynności, na przykład:

  • Bieżąca obsługa pojazdu
  • Wypełnianie dokumentów
  • Załadunki

  Co więcej, czas pracy kierowców zawodowych jest często trudny do określenia. Wiele czynności wykonywanych jest choćby w porze nocnej. Nagminne są także przekroczenia czasu pracy, które jednak zazwyczaj wynikają z sytuacji wyjątkowych (na przykład, awaria pojazdu). A do tego dochodzą jeszcze różnice w wysokości płacy minimalnej w poszczególnych krajach. Wybierając się na szkolenie dla transportu dowiesz się również, w jaki sposób możesz optymalizować różnego rodzaju dopłaty dla pracowników. Zdobędziesz również wiedzę na temat rozliczania diet oraz stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie tych czynności. Poznasz także swoje najważniejsze obowiązki w kontekście delegacji pracowników do różnych zadań. Rozliczanie płacy minimalnej dla kierowców to jeden z tych aspektów, które bardzo często podlegają różnego rodzaju kontrolom, choćby od Państwowej Inspekcji Pracy. Warto zatem wybrać się na szkolenie dla transportu, dedykowane właśnie temu zagadnieniu. Pozwoli to uniknąć kosztownych problemów w postaci kar za nieprawidłowe rozliczenia.

  Dedykowane spedytorom i logistykom

  Kto właściwie powinien wybrać się na szkolenia dla transportu? Tak naprawdę jest to wiedza, która przyda się każdej osobie pracującej w firmach spedycyjnych. Nie ma tu znaczenia czy jesteś zatrudniony w firmie transportowej czy też rozliczasz czas pracy kierowców jako firma zewnętrzna. Program szkoleń logistycznych jest tak skonstruowany, że pozwolą one nabyć niezbędną wiedzę każdemu, niezależnie od stanowiska.

  Aktualne przepisy prawa polskiego i unijnego

  Czy wiesz o tym, że kara za odbiór wypoczynku tygodniowego w kabinie może wynieść nawet 3000 euro? Takiej wysokości mandaty przewidziane są dla kierowców, w przypadku których francuskie służby stwierdziły, że po raz kolejny odbierają wypoczynek w kabinie pojazdu. Kara za analogiczne przewinienie choćby w Niemczech jest wyraźnie niższa. A to tylko jeden z przykładów różnic w przepisach pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi UE.

  Warto znać aktualne przepisy prawa polskiego i unijnego. Firmy logistyczne są bowiem na celowniku różnego rodzaju służb kontrolujących poprawność rozliczania czasu pracy czy prowadzenia dokumentacji. Tym bardziej, że regulacje prawne w tym zakresie ulegają ciągłym zmianom – przykładem niech będzie modyfikacja prawa dotycząca tachografów, a wchodząca w życie już w czerwcu 2019. Możemy mieć zatem pewność, że będzie to jeden z tych aspektów, na które służby kontrolujące zwrócą szczególną uwagę. Lepiej zatem być na bieżąco!

  Poznaj ofertę szkoleń Inelo!

  Liczne szkolenia dla firm transportowych i spedycyjnych organizuje choćby przedsiębiorstwo o nazwie Inelo. Kursy organizowane przez tę firmę dotykają tak istotnych dla każdego logistyka aspektów jak choćby rozliczanie i ewidencja czasu pracy kierowców czy też prowadzenie dokumentacji. Warto wspomnieć o tym, że szkolenia dla logistyki od firmy Inelo mają formę warsztatów. Dzięki temu, nie jest przekazywana wyłącznie sucha teoria, a raczej praktyczne aspekty prawa dla transportu.
  Pełna oferta szkoleń dla transportu dostępna jest na https://szkoleniadlatransportu.pl/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *