Menu

Menu

System TMS – nowoczesne narzędzie do zarządzania transportem

Organizacja transportu to kilkuetapowy proces. Dzięki wykorzystaniu systemu TMS możliwe jest usprawnienie procesu realizacji zleceń.

Obecnie trudno wyobrazić sobie działanie dużego przedsiębiorstwa bez wykorzystania zdobyczy nowoczesnych technologii. Znaczenie stopnia automatyzacji procesów biznesowych szczególnie widoczne jest podczas porównania podmiotów konkurencyjnych, które w różnym zakresie zdecydowały się na wykorzystanie systemów informatycznych. System TMS to rozwiązanie dedykowane przedsiębiorcom działającym m.in. w branży TSL. Wdrożenie nowoczesnego oprogramowania pozwoli na usprawnienie procesu zarządzania transportem.

System TMS

Czym jest program TMS?

System TMS – Transport Management System to program, który wspomaga zarządzanie transportem. Może być wykorzystywany w każdym przedsiębiorstwie, dysponującym taborem pojazdów. Szczególnie sprawdzi się w firmach z branży TSL, zajmujących transportem, spedycją oraz logistyką. Narzędzie usprawnia proces planowania, rozliczania oraz monitorowania transportów.

Organizacja przewozów to zadanie, na które w rzeczywistości składa się wiele procesów – od przyjęcia zamówienia, po rozliczenie transportu. Pomiędzy tymi dwoma czynnościami uzgadniana jest wartość transportu, planowana trasa przewozu, przygotowywane dokumenty, monitorowany przebieg dostawy. Program TMS ułatwia cały ten proces, dzięki czemu możliwa jest sprawniejsza realizacja zleceń, redukowana liczba popełnianych błędów oraz zmniejszane koszty transportu. Jak to możliwe? Wystarczy spojrzeć na jedną czynność z zakresu organizacji przewozu np. planowanie trasy. Spedytor musi uwzględnić wiele czynników, wyszukując optymalną trasę m.in. zmienne warunki pogodowe, opłaty drogowe, korki oraz roboty drogowe. Przy tak szerokim zakresie obowiązków, błędy mogą pojawić się na każdym etapie planowania. W efekcie zamiast optymalnej trasy spedytor wytyczy niewłaściwą, co z kolei przełoży się na wzrost kosztu transportu. Wszystkie te problemy można rozwiązać, wdrażając program TMS.

System TMS – zalety rozwiązania

Wśród najważniejszych zalet, charakteryzujących program TMS wskazać należy:

  • wydajniejsze planowanie, co umożliwia optymalne wykorzystanie floty pojazdów oraz zrealizowanie większej ilości zleceń,
  • redukcja kosztów transportu, dzięki dobraniu optymalnej trasy przejazdu oraz redukcji ilości błędów popełnianych przez spedytorów,
  • dostęp do danych w czasie rzeczywistym, możliwość monitorowania dostawy w czasie rzeczywistym,
  • poprawa jakości obsługi klienta,
  • skrócenie czasu realizacji zleceń.

Program TMS usprawnia więc proces realizacji transportu na każdym etapie. Bez wykorzystania nowoczesnych narzędzi realizacja zamówień jest kosztowna oraz czasochłonna.

Program TMS – funkcjonalność

System TMS stanowi wsparcie zarówno podczas codziennej pracy, jak i długofalowego planowania. To rentowna inwestycja w rozwój firmy. Jest narzędziem wyposażonym w szereg funkcjonalności, znacznie ułatwiających realizację dostaw. System TMS to kompleksowa obsługa zleceń transportowych, optymalizacja przestrzeni ładunkowej, zapewnienie terminowości dostaw, monitorowanie dostaw, analiza danych.

Narzędzie biznesowe, jakim jest program TMS, wspomaga zarządzanie przedsiębiorstwem. Wdrożenie rozwiązania powinny rozważyć wszystkie firmy, bez względu na skalę działania. System TMS dostępny jest w modelu Saas, mniejsze firmy, o ograniczonym budżecie, zamiast zakupu oprogramowania, mogą zdecydować się na wynajem.

Dzięki inwestycji w system TMS zwiększana jest konkurencyjność firmy na rynku. Odciążenie pracowników umożliwia sprawniejszą realizację zleceń, a także poświęcenie czasu na inne obowiązki związane np. z poprawą jakości obsługi klientów. Z kolei przedsiębiorca może skupić się na dalszym rozwijaniu firmy.

Jedna odpowiedź do “System TMS – nowoczesne narzędzie do zarządzania transportem”

  1. Tomasz pisze:

    Niedawno wprowadziliśmy taki system w naszej firmie transportowej w ramach usprawnienia kierowania pojazdami. I szczerze powiedziawszy, nie wiem jak radziliśmy sobie wcześniej bez niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.