Menu
 • Menu

  System SCADA ControlMaestro – funkcjonalny, mobilny i bezpieczny

  ControlMaestroDzięki systemom SCADA można wspierać procesy technologiczne. Jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje system SCADA ControlMaestro?

  Specjalistyczne systemy SCADA (ang. Supervisory Control And Data Acquisition) są tworzone z myślą o jeszcze efektywniejszym nadzorowaniu i kontrolowaniu procesów technologicznych. Znalazły one szerokie zastosowanie w wielu branżach i obiektach, między innymi w systemach automatyki budynkowej, na przykład w obiektach przemysłowych, mieszkaniowych. handlowych.

  Systemy SCADA współpracują z czujnikami oraz sterownikami programowalnymi PLC, a także z innymi urządzaniami, na przykład z pompami czy zaworami. Na podstawie odpowiednich danych pobranych z otoczenia system automatycznie realizuje zaprogramowane uprzednio algorytmy. Także może być on zarządzany ręcznie przez operatora.

  Obecnie systemy SCADA dostarcza wielu producentów. Jednym z liderów w tej branży jest firma Elutions, która dostarcza klientom system jest ControlMaestro (dawniej Wizcon Supervisor).

  ControlMaestro – najnowsza wersja jest już dostępna!

  ControlMaestro to jeden z najczęściej wybieranych systemów SCADA, który znalazł zastosowanie przy tworzeniu złożonych i prostszych systemów automatyki, zgodnie z koncepcją Industry 4.0.

  System ControlMaestro jest otwartą, skalowalną i kompletną platformą SCADA o modułowej budowie. Tego rodzaju system SCADA jest bardzo prosty w obsłudze dzięki swoim modułom – można dopasować je specjalnie do potrzeb danego systemu, aby uzyskać najlepsze rezultaty jego codziennej działalności.

  Obecnie użytkownicy ControlMaestro mogą korzystać z najnowszej wersji systemu – ControlMaestro 2018, również w polskiej wersji językowej. Co oferuje?

  Interfejs graficzny Maestro Aditum w HTML5

  W najnowszej wersji systemu obsługa prowadzona jest z wykorzystaniem przeglądarki internetowej w technologii HTML5.

  Producent zastosował specjalny interfejs graficzny określany jako Maestro Aditum, który jest jeszcze bardziej czytelny i prosty w obsłudze nawet dla osób bez wcześniejszego doświadczania w tej dziedzinie.

  Maestro Aditum pozwala na dostęp do systemu SCADA z każdego miejsca na świecie – nie tylko z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i laptopów, ale również urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety bazujące na systemach Android oraz iOS.

  Poprawa bezpieczeństwa w sieciach IT

  W najnowszej wersji systemu SCADA ControlMaestro duże znaczenie zyskało bezpieczeństwo w sieciach IT.

  System ControlMaestro działa za pośrednictwem przeglądarki internetowej – dzięki oparciu jej na protokole HTTPS uzyskano optymalny poziom bezpieczeństwa w szyfrowaniu danych.

  Ponadto system SCADA ControlMaestro 2018 zastosowano moduł AuditTrail, dzięki któremu możliwe jest rejestrowanie aktywności użytkownika systemu dla uzyskania maksymalnego bezpieczeństwa pracy.

  Prosta obsługa danych historycznych

  OPC UA (Unified Architecture) to popularny standard komunikacyjny, który pozwala na odczytywanie wartości z urządzeń obsługiwanych także przez systemy SCADA.

  Najnowsza wersja systemu ControlMaestro bazująca na standardzie OPC UA została zaktualizowana, aby umożliwiać zarówno odczyt danych chwilowych, jak również historycznych.

  Dane są gromadzone w częstotliwości co do milisekundy i są odpowiednio oznaczane znacznikami czasu – następnie zapisywane są na serwerach baz danych oraz z wykorzystaniem innych interfejsów klient/serwer.

  Dane historyczne gromadzone przez system SCADA ControlMaestro 2018 pozwalają na sprawdzenie parametrów pracy urządzeń i innych kontrolowanych komponentów w przeszłości, zgodnie z chronologią zdarzeń.

  Wdrożenie systemu ControlMaestro 2018

  Klienci zainteresowani wdrożeniem systemu SCADA ControlMaestro mogą skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie – firmy Sabur, która posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży automatyki.

  Firma Sabur dostarcza kompleksowe wyposażenie do budowy systemów automatyki wraz z dedykowanym oprogramowaniem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.