Menu
 • Menu

  Sposoby czyszczenia obiektów wielkopowierzchniowych

  Nie ulega wątpliwości, że o czystość trzeba dbać. Obiekty wielkopowierzchniowe wymagają specjalistycznego podejścia. Korzystając z usług profesjonalistów, którzy dbają o porządek w budynkach produkcyjnych różnorodnych typów, zyskujemy gwarancję zadowolenia. Jakie są sposoby sprzątania fabryk, warsztatów, magazynów innych powierzchni tego typu?

  Jak przebiega porządkowanie?

  Kompleksowe i profesjonalne czyszczenie hal przemysłowych musi odbywać się ze szczególną dokładnością i precyzją. Do tego celu wykorzystywane są nowoczesne urządzenia oraz profesjonalne środki chemiczne. Są one na tyle silne, a jednocześnie bezpieczne dla powierzchni, że poradzą sobie nawet z najbardziej trwałymi zabrudzeniami.

  Czyszczenie hal produkcyjnych obejmuje wiele procesów. Należą do nich m.in. zmywanie posadzek, mycie okien, czyszczenie elementów infrastruktury technicznej oraz innych obiektów tego typu.

  Warto wybrać firmę, która zaoferuje kompleksową usługę. Dzięki temu nie musimy zamawiać kilku ekip sprzątających.

  Jakie obiekty można porządkować?

  Jeśli sprawdzimy oferty w internecie, znajdziemy wiele firm, które proponują czyszczenie dużych obiektów. Co jednak wchodzi w ich skład? Przede wszystkim hale, magazyny, warsztaty, fabryki, zakłady bądź budynki produkcyjne.

  W przypadku hal i zakładów, sprzątana jest cała powierzchnia obiektu przemysłowego – nie ma znaczenia rodzaj prowadzonej w nim działalności.

  Na czyszczenie składa się przeważnie: odkurzanie specjalistycznymi odkurzaczami, które wyróżniają się bardzo dużą mocą ssącą. Kolejny krok to mycie posadzek, mycie okien demineralizowaną wodą, oczyszczenie innych szklanych powierzchni, zamiatanie, a także dodatkowe działania, których zadaniem jest przywrócenie dawnej świeżości.

  Sprzątanie warsztatów i hal produkcyjnych

  W tym przypadku przede wszystkim dba się o dokładne oczyszczenie posadzek. Kolejny krok to mycie okien, przeszkleń, które znajdują się w warsztacie, całościowe sprzątanie przemysłowe. Dzięki temu przestrzeń odzyskuje dawny blask.

  W ramach czyszczenia można również liczyć na odnowienie kamiennych, betonowych, gresowych posadzek, umycie płytek. Zamiata lub odkurza się całą powierzchnię obiektu wielkopowierzchniowego, oczyszcza ściany, sufity, wszelkie zakamarki.

  Jeśli chodzi o hale produkcyjne, przeważnie pracuje czasu na to, aby zadbać o czystość w miejscu pracy. Warto wynająć ekipę, która oferuje kompleksową usługę sprzątania obiektów produkcyjnych – zarówno tych mniejszych, jak i sporych rozmiarów.

  Sprzątanie opiera się głównie na oczyszczeniu ścian, sufitów, podwieszonych pod nimi technicznych instalacji, odkurzaniu, myciu i konserwowaniu posadzki. Dodatkowo myte są okna oraz inne elementy.

  czyszczenie hal przemysłowych

  Fabryki i zakłady przemysłowe

  Bardzo ważne jest także sprzątanie fabryk czy zakładów przemysłowych. Nie ma znaczenia profil działalności. W tym przypadku czyszczenie obiektu wielkopowierzchniowego skupia się wokół doczyszczania i impregnacji posadzek betonowych, kamiennych, z płytek, PCV czy gresu.

  Z wykorzystaniem wody demineralizowanej myje się okna. Dzięki profesjonalnym odkurzaczom przemysłowym o dużej mocy  możliwe jest dokładne odkurzenie przestrzeni. Sprzęt jest nowoczesny i bardzo wydajny.

  Kompleksowe sprzątanie

  Bardzo ważne jest to, aby wybrać firmę, która gwarantuje kompleksowe usługi czyszczenia hal produkcyjnych, magazynów i innych. Dzięki temu mamy gwarancję, że wybrana powierzchnia będzie bardzo dokładnie oczyszczona – odkurzona, umyta, zaimpregnowana z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów.

  Warto również zadbać o elewacje czy okna z  zewnątrz i wewnątrz. W przypadku dużych przestrzeni myte są także świetliki poliwęglanowe, posadzki przemysłowe czy silosy.

  Wydajne urządzenia

  Firma sprzątająca powinna posiadać bardzo wydajne urządzenia przemysłowe. Dzięki temu, że wszystkie elementy zostaną dokładnie oczyszczone, uzyskamy długi efekt pracy, a jednocześnie codzienne sprzątanie będzie ułatwione.

  Efekt sprzątania ułatwia późniejszą pracę, zwiększa bezpieczeństwo, a także liczbę szkodliwych substancji w powietrzu.

  Zachowanie właściwości

  Oczyszczone powierzchnie przede wszystkim na dłużej zachowują swoje odpowiednie właściwości. Przeprowadzone kompleksowe prace doskonale przygotowują również przestrzeń do odbioru inwestorskiego czy audytu ISO.

  Bez wątpienia warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie hal. Dzięki temu możemy mieć gwarancję, że wszelkie prace zostały przeprowadzone na najwyższym poziomie. Zadbanie o miejsce pracy to także znacznie większy komfort dla pracowników, a dodatkowo wpływa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *