Menu
 • Menu

  Skoda Superb od końca maja ze wzbogaconym wyposażaniem

  Skoda Superb

  (Fot. Skoda)

  Modele Skoda Superb i Superb Combi zostaną wzbogacone o wiele najnowszych rozwiązań. Mają one podnieść zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy. Znajdą się wśród niech między innymi: system automatycznego wzywania służb ratunkowych poprzez połączenie alarmowe, funkcja MANOEUVRE ASSIST, a także fotel kierowcy z funkcjami: masażu i wentylacji.

  Samochody Skoda Superb i Superb Combi wzbogacono o system Care Connect już od podstawowego poziomu wyposażanie – Active. System automatycznie wzywa pomoc po zderzeniu. Podczas wypadku, który uruchomi inne systemy bezpieczeństwa, Care Connect automatycznie nawiąże połączenie głosowe z centrum ratunkowym.

  Dzięki systemowi automatycznego wzywania służb ratunkowych istnieje również możliwość manualnego połączenia. Dokonuje się go, naciskając odpowiedni przycisk na module umieszczonym w podsufitce. Opcjonalnie auto może być wyposażone w dodatkową funkcję zdalnego dostępu do pojazdu poprzez specjalną aplikację ŠKODA Connect.

  Wiele z nowych funkcji skody można obsługiwać poprzez zainstalowany po raz pierwszy w samochodach Skoda Superb i Superb Combi system infotainment. Nowym rozwiązaniem jest też powiększenie wyświetlacza systemu COLUMBUS z 8 cali do 9,2 cala. Natomiast wyświetlacz systemu SWING zwiększono z 5 cali do 6,5 cala. Nowy design urządzeń infotainment podkreśla bardzo wysoką jakość i rozdzielczość obrazu.

  Kolejnym rozwiązaniem, jakie otrzymały auta, jest systemem SmartLink+. Znacznie zwiększa on możliwość wymiany danych między samochodem a smartfonem. SmartLink+, który dostępny teraz będzie w samochodach Skoda Superb i Superb Combi, zawiera AndroidAuto, CarPlay oraz MirrorLink. Za ich pomocą można obsługiwać wybrane aplikacje telefonu komórkowego.

  Skoda Superb

  (Fot. Skoda)

  Modernizacja wyposażenia samochodów Skoda Superb i Superb Combi ułatwia kierowanie

  Nowa funkcja MANOEUVRE ASSIST pozwala zapobiegać uszkodzeniom pojazdu podczas parkowania i manewrowania. Czujniki parkowania wzbogacono o dodatkową funkcję MANOEUVRE ASSIST. Przy małych prędkościach rozpoznaje ona i reaguje na napotkane przeszkody. System wysyła sygnały dźwiękowe i wizualne kierowcy, a w przypadku braku reakcji na ostrzeżenia samoczynnie uruchamiają hamulce.

  Ale, wprowadzając nowe wyposażenie, pomyślano również o komforcie jazdy. Fotel kierowcy posiada funkcję masażu. Dostępna jest ona opcjonalnie. Steruje się nią elektrycznie, podobnie jak funkcjami wentylacji i zapamiętywania ustawień, które również stały się dostępne w opcji. Takie rozwiązania zapewniają komfort jazdy nawet podczas długich podróży.

  Skoda Superb

  (Fot. Skoda)

  Dodatkowo wyciszone zostały zewnętrzne szumy poprzez instalację powłoki akustycznej w obu szybach przednich drzwi. Natomiast system wzmacniania głosu ICC poprawia komunikację między pasażerami siedzącymi na przednich i tylnich miejscach. Głos osób siedzących z przodu zbierany jest przez mikrofony i wzmacniany.

  Producent zadbał również o estetykę pojazdu. Na koniec maja planowane jest dodanie do modelu Skoda Superb w wersji Laurin&Klement, dostępnych w opcji chromowanych listew bocznych i czarnej podsufitki kabiny.

  Źródło – Skoda

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *