Menu
 • Menu

  Skąd wziąć pieniądze na wsparcie swojej firmy?

  pieniądze na wsparcieWysokie opodatkowanie pracy i przedsiębiorców w Polsce powoduje, że prowadzenie firmy jest trudnym przedsięwzięciem.

  Nie jest łatwo rozpocząć działalność i nie łatwiej ją utrzymać. Obecnie budują się kolejne bariery jak brak wykwalifikowanych pracowników, ponieważ ci sukcesywnie opuszczają nasz kraj. Przed właścicielami firm wyzwań jest wiele, ale to przeważnie brak środków pieniężnych jest najczęstszym powodem likwidacji działalności gospodarczej.

  Kredyt na działalność gospodarczą

  Kredyt w banku jest jedną z opcji na zasilenie budżetu swojej firmy. Atrakcyjną ofertą może pochwalić się mBank. Tutaj można otrzymać nawet 30 tys. złotych już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Szerokie spektrum dla przedsiębiorców posiada Alior Bank. W tym banku można otrzymać kredyt odnawialny, nieodnawialny, inwestycyjny, technologiczny. Do wzięcia jest nawet 600 tys. złotych. W Idea Bank przedsiębiorca może uzyskać do 400 tys. złotych, bez zaświadczeń z ZUS i US, należy jedynie dostarczyć wyciąg z konta firmowego z sześciu ostatnich miesięcy.

  Kredyt na firmę w banku nie jest jednak taki prosty. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na rozruch firmy i szukamy takiej oferty, która przygotowana jest dla nowych firm, trudno spodziewać się wysokiej kwoty. Znacznie więcej uzyskać mogą takie firmy, które są już jakiś czas na rynku lub takie firmy, które posiadają solidne zabezpieczenie. Wymogiem koniecznym jest posiadanie nienagannej historii kredytowej, która daje podstawy aby sądzić, że przedsiębiorca jest rzetelnym klientem.

  Oferta sektora pozabankowego – pożyczki ratalne

  Ostatnie lata to czas intensywnego rozwoju sektora pozabankowego. Instytucje pożyczkowe stworzyły ofertę dla konsumentów wykluczonych z możliwości uzyskania kredytu bankowego. W znacznej mierze z oferty tego sektora korzystają osoby fizyczne, jednak sporo pozabankowych produktów kierowanych jest również do przedsiębiorców. Każdy kto nie ma możliwości otrzymać wsparcie w banku może rozważać zaciągnięcie pożyczki pozabankowej ratalnej.

  Trudno jest nie wspomnieć o cenie pożyczek pozabankowych. W stosunku do kredytów w banku są one zupełnie nieopłacalne, ponieważ często koszty pożyczki sięgają wartości otrzymanego zobowiązania, szczególnie kiedy okres spłaty trwa kilkanaście miesięcy. Największym kosztem pożyczki ratalnej jest prowizja. Odsetki w tym wypadku stanowią niewielki ułamek ceny.

  Pożyczka ratalna jest łatwa w uzyskaniu i nie wymaga większych formalności. Wszystkie niezbędne dokumenty wypełnia się online, do wniosku (tylko jeśli pożyczkodawca wymaga) należy dołączyć zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z konta bankowego. Pożyczki pozabankowe na firmę i te długoterminowe dla każdego nie różnią się szczególnie od siebie, ponieważ w obu wypadkach wymagania często są takie same, a ceny zbliżone. Nieco inaczej rzecz ma się w przypadku firmy Gold Kredyt, która oferuje pożyczki dla firm od pierwszego dnia działalności. W tym wypadku trudno jest przedstawić jakiekolwiek dochody skoro firma została zarejestrowana dopiero w dniu, w którym wysłano wniosek o pożyczkę. Gold Kredyt oferuje 10 tys. złotych na okres maksymalnie 24 miesięcy. Znacznie więcej można uzyskać w Providencie czy Rapidzie. Szerokie zestawienie ofert pożyczek ratalnych można znaleźć tutaj.

  Z uwagi na niewielkie wymagania jakie stawiają nam instytucje pożyczkowe, warto jest sprawdzić ofertę wszystkich firm, które oferują oczekiwaną przez nas kwotę. Ceny między instytucjami potrafią różnić się dość znacznie, dlatego należy przeanalizować możliwie jak najwięcej ofert dostępnych na rynku.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *