Menu
 • Menu

  Siemens Gamesa – morska farma wiatrowa o mocy 640 MW dla Tajwanu

  morska farma wiatrowaPo wyborze na preferowanego dostawcę w maju 2018 r. Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) otrzymał teraz od spółki wpd offshore zamówienie na projekt morskiej elektrowni wiatrowej Yunlin o mocy 640 megawatów (MW) na Tajwanie.

  Znajdująca się około sześciu kilometrów od brzegu w Cieśninie Tajwańskiej elektrownia będzie wyposażona w 80 morskich turbin wiatrowych SG 8.0-167 DD. Pierwsze zamówienie w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) na SG 8.0-167 DD obejmuje również 15-letnią długoterminową umowę o świadczenie usług utrzymaniowych. Start budowy planowany jest na 2019 rok, a instalacja turbin na 2020.

  „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że porozumienie z dostawcą, które zawarliśmy rok temu z firmą wpd , doprowadziło nas do wiążącego zamówienia. Ponadto możliwość wprowadzenia SG 8.0-167 DD w regionie Azji, Australii i Oceanii (APAC) jest niezwykle motywujące. Z niecierpliwością czekamy na dalsze możliwości zaangażowania w rozwój morskiej energii wiatrowej w tej części świata” – mówi Andreas Nauen, dyrektor generalny jednostki biznesowej Offshore w Siemens Gamesa Renewable Energy.

  Jak ogłoszono w październiku 2018 roku, na projekt składać się będą wieże wiatrowe wytworzone poprzez partnerstwo CS Wind i Chin Fong Machine Industrial w porcie Taichung. W ten sposób będą one spełniać prawne wymagania lokalizacyjne dotyczące produkcji elementów turbin wiatrowych.

  Niels Steenberg, Dyrektor Generalny SGRE Offshore dla regionu APAC, dodał – „Jesteśmy bardzo dumni, ze wszystkich prac wstępnych, które wykonaliśmy wspólnie z wpd i naszymi dostawcami, to niezwykle ważny kamień milowy. Pierwszy tajwański projekt na tak dużą skalę, jak Yunlin przygotuje grunt pod inne, późniejsze inwestycje, a my będziemy potrzebować stałego wsparcia ze strony władz lokalnych i naszych partnerów, aby podjąć przyszłe wyzwania”.

  Turbina wiatrowa SG 8.0-167 DD ma moc znamionową 8,0 megawatów (MW) i wirnik o średnicy 167 metrów. Posiada powierzchnię omiataną 21 900 m2 i wykorzystuje łopatę SGRE B81 o długości 81,4 metra. Do 2020 r. ponad 1000 morskich turbin wiatrowych SGRE Direct Drive będzie działać na trzech różnych kontynentach na całym świecie.

  Źródło: materiały prasowe Siemens Gamesa Renewable Energy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *