Menu
 • Menu

  Rynek budowlany w przededniu rewolucji w stylistyce okien PVC

   

  Paweł Zatorski, dyrektor handlowy w HENSFORT Sp. z o.o.

     Duże przeszklenia, szklane fasady i okna o nietypowym kształcie już od pewnego czasu stanowią istotny element aranżacji powierzchni mieszkalnych. Współcześni architekci dbając o dostęp do naturalnego światła słonecznego, korzystają z możliwości, jakich dostarczają im producenci materiałów budowlanych, wzbogacając swoje projekty o atrakcyjne i nieszablonowe rozwiązania. Do takich z pewnością należy zaliczyć stanowiące wizualną alternatywę dla okien aluminiowych okna PVC HENSFORT Elegante, które dokonują swoistej rewolucji w stylistyce stolarki okiennej.

  Możliwość zamówienia wielkogabarytowych okien, parametry użytkowe oraz korzystny bilans energetyczny są aspektami, na które zwracają uwagę inwestorzy przed zakupem stolarki. Dodatkowo przy projektowaniu budynków mieszkalnych ważną kwestią jest ich indywidualny charakter oraz wyróżniający design. Jak więc połączyć funkcjonalność z pięknem?

   Styl i komfort

  Smukły, wyrazisty design profilu Elegante pozwolił firmie HENSFORT na nowo zdefiniować przyszłość okien PVC. Nowy system okienny charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,93W/m2K. Dzięki głębokości zabudowy ramy wynoszącej 76 mm, głębokości zabudowy skrzydeł wynoszącej 80mm (w wersji niezlicowanej) i 92 mm (w wersji zlicowanej) oraz sześciu komorom system ten spełnia oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

  O walorach systemu Elegante mogli przekonać się również uczestnicy jednego z największych europejskich wydarzeń branży budowlanej i architektonicznej – Made Expo 2019 w Mediolanie, podczas którego firma HENSFORT zaprezentowała go po raz pierwszy.

  – Elegante zachwyca smukłym i wyrazistym kształtem, a przy tym spełnia maksymalne wymagania pod względem rozmiarów, izolacji cieplnej i akustycznej oraz ochrony przeciwwłamaniowej. W wersji zlicowanej system stanowi wizualną alternatywę dla okien aluminiowych, zachowując wszelkie zalety okna PVC, na co zwracali szczególną uwagę klienci odwiedzający nasze stoisko podczas MADE Expo – informuje Paweł Zatorski, dyrektor handlowy w HENSFORT Sp. z o.o.

   Innowacja doceniona przez branżę

  Nowatorski system profili okiennych PVC firmy Deceuninck, na którym bazuje HENSFORT, za design i innowacyjność nagrodzono w konkursie RED DOT AWARD 2019 oraz TOP Builder 2019. 

  Elegante zlicowany

  Elegante niezlicowany

  Kolejnym dowodem uznania dla ELEGANTE jest „Znak Jakości” przyznany przez Magazyn Stolarka VIP oraz statuetka w kategorii „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki”.

   

  Dwudziestoletnie doświadczenie i jakość produktów oferowanych przez HENSFORT wielokrotnie zostały zweryfikowane przez uzn

  anych deweloperów w trakcie realizacji wymagających inwestycji. Firma wyposażyła w stolarkę okienno-drzwiową m.in. osiedle Young City w Warszawie, nagrodzone „Perłą Krakowa 2018” osiedle Piasta Park, a także Compass Apartments w Londynie. W segmencie inwestycyjnym producent współpracował m.in. z takimi firmami jak SKANSKA, ROBYG, Wawel Service, Northouse, Apklan, Wikana i ERBUD.

  – Nasze okna wybierane są zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i deweloperów, nadając wyjątkowy charakter domom jednorodzinnym, osiedlom mieszkaniowym, domom w zabudowie szeregowej, a także obiektom biznesowym. System Elegante będący nowością w ofercie naszej firmy już dzisiaj wzbudza ogromne zainteresowanie i z pewnością stanie się ciekawą alternatywą dla systemów aluminiowych – komentuje Marcin Wenzel, dyrektor ds. rozwoju w HENSFORT Sp. z o.o., odpowiedzialny za segment inwestycyjny.

  HENSFORT jest jednym z wiodących polskich producentów okien PVC i okien aluminiowych. Produkty firmy wyróżniające się wysoką izolacyjnością cieplną cenione są nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Francji, Włoszech, Wlk. Brytanii, Belgii, Czechach, Słowacji, a nawet w Stanach Zjednoczonych. Aktywność marki na arenie międzynarodowej istotnie przyczynia się do wzmacniania pozycji polskiej branży stolarki okienno-drzwiowej, która dzisiaj jest niekwestionowanym liderem eksportu w Europie.

  Firma specjalizuje się ponadto w tworzeniu fasad aluminiowych, tworząc elewacje banków, firm, galerii handlowych, hal sportowych i innych obiektów użyteczności publicznej. Rozwiązania oferowane przez HENSFORT są odpowiedzią na oczekiwania wymagających architektów, którzy chcą kreować przestrzeń, tworząc obiekty o dużych przeszkleniach.

  Prezes zarządu firmy Andrzej Pichur podkreśla, że innowacyjność, jakość i nieustanny rozwój to właśnie te wartości, na których HENSFORT buduje rynkowy sukces od 20 lat. Pozycja lidera w sprzedaży profili okiennych INOUTIC w Polsce, ponad milion wyprodukowanych okien oraz międzynarodowe struktury sprzedaży to osiągnięcia, które napawają dumą i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

  Wiecej na: https://www.hensfort.com/pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *