Menu
 • Menu

  Rekonstrukcja rządu – jak obstawiają bukmacherzy?

  Rekonstrukcja rząduRekonstrukcja rządu zapowiedziana przez premier Beatę Szydło stała się okazją do szybkiego zarobku – lub straty. Przyjmowane są zakłady bukmacherskie, w których można obstawić, który minister pożegna się ze swoją teczką. Którzy ministrowie typowani są najczęściej? W STS najwięcej można zarobić na Mateuszu Morawieckim, co oznacza, że jest on najrzadziej typowany do usunięcia. Najmniej zarabia się na Andrzeju Adamczyku. Oznacza to, że jego odejście uważa się za najbardziej prawdopodobne – pisze portal Wyborcza.pl

  W zakładach bukmacherskich zarabia się najmniej na najbardziej prawdopodobnych rezultatach. Najmniej prawdopodobne kuszą największym zarobkiem, ale prawdopodobieństwo wygranej jest odpowiednio niskie. Im więcej można zarobić na odejściu ministra, tym mniej prawdopodobne, że rekonstrukcja rządu pozbawi go stanowiska.

  Na forum bukmacherskim pojawia się kilka nazwisk. Jednym z nich jest minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Za dymisją Waszczykowskiego przemawiają między innymi wpadki, jakie stały się słynne podczas jego urzędowania. Najbardziej znaną w świecie okazało się spotkanie z przedstawicielami nieistniejącego państwa – San Escobar.

  Ale Waszczykowski może stać się ofiarą układu, jaki – podobno – został zawarty między prezesem Kaczyńskim a prezydentem Dudą. Chodzi o zwiększenie wpływu prezydenta na politykę zagraniczną w zamian za poparcie reformy sądownictwa. Nowym szefem MSZ może więc zostać ktoś z otoczenie Dudy. Tak przynajmniej głoszą plotki.

  Rekonstrukcja rządu zmiecie Adamczyka?

  Najmniej można zarobić na ministrze budownictwa Andrzeju Adamczyku. Oznacza to, że jego odejście uważa się za najbardziej prawdopodobne. Do wymiany typuje się również Annę Streżyńską, która kieruje resortem cyfryzacji. Na wysokich pozycjach są: minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Znacznie mniejsze szanse na odwołanie mają według bukmacherów minister środowiska Jan Szyszko i premier Beata Szydło.

  Za mało prawdopodobne uznaje się, by rekonstrukcja rządu objęła takie osoby jak: Mateusz Morawiecki, Zbigniew Ziobro, Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak. W tych przypadkach ewentualna dymisja gwarantowałaby kilkadziesiąt złotych za każdą postawioną złotówkę. Nieco mniej zarobić można na Antonim Macierewiczu. Oczywiście przewidywania stale się zmieniają i trzeba śledzić je na bieżąco.

  STS przyjmuje zakłady dotyczące dymisji, które mają mieć miejsce do końca 2017 roku. Oznacza to, że gdyby rekonstrukcja rządu opóźniła się, obstawiający poniosą stratę na wszystkich wytypowanych ministrach. Rekonstrukcja rządu jak dotąd zapowiadana była głównie przez media, jednak tym razem informacja wyszła do samej premier Szydło. Trzeba też pamiętać, że w różnych firmach obstawia się nieco inaczej.

  Z raczej przeciętnym entuzjazmem przyjmowana jest możliwość zastąpienia Beaty Szydło przez Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera. Za znacznie bardziej prawdopodobne bukmacherzy uważają, że rekonstrukcja rządu oznaczać będzie zastąpienie Szydło przez Jarosława Kaczyńskiego. Oczywiście, kto wygra, a kto przegra, pokaże przyszłość.

  Źródło – Wyborcza.pl

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Jedna odpowiedź do “Rekonstrukcja rządu – jak obstawiają bukmacherzy?”

  1. Pajak napisał(a):

   Będąc Jarkiem zwolnił bym Morawieckiego . Ale bym natrzepał kasy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *