Menu
 • Menu

  Przygotuj budynek na kolejną zimę, przeprowadzając prace ocieplające

  system ociepleńWszyscy chcemy by dom, w którym mieszkamy, był miejscem przyjaznym i komfortowym, w którym czujemy się dobrze.

  Aby było to możliwe trzeba zadbać o odpowiednie wykończenie ścian, fundamentów i dachu. Jednym z niezwykle ważnych elementów jest troska o nowoczesne ocieplenie domu.

  Dlaczego? To bardzo proste – izolacja termiczna budynku ma wpływ na komfort i zdrowie mieszkańców, a przy tym przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z ogrzewaniem. Przyjrzyjmy się zatem nowoczesnym metodom ocieplania i zastanówmy się, kiedy warto zająć się ich wdrożeniem.

  Kiedy warto zająć się izolacją?

  O wykonaniu izolacji termicznej budynku myślimy najczęściej w jesienno-zimowych miesiącach, które dobitnie pokazują nam, że dotychczasowe rozwiązania nie do końca zdają egzamin. Nie jest to jednak najlepszy czas na wykonywanie tego typu prac. Niskie temperatury utrudniają pracę, a ściany i fundamenty mogą być nasiąknięte wilgocią z powodu licznych opadów.

  O wiele lepiej zająć się wykonywaniem prac związanych z ociepleniem domu wiosną oraz latem. Warunki atmosferyczne panujące w tym okresie sprawiają, że produkty, które wykorzystamy do wykonania izolacji, będą stosowane w optymalnych warunkach, co zapewnia im trwałość i funkcjonalność. Poza tym, podejmując pracę na wiosnę, możemy mieć pewność, że skończymy ją przed kolejną zimą i zapewnimy sobie komfort na wysokim poziomie.

  Nowoczesne materiały izolacyjne w budownictwie

  Podejmując decyzję o ocieplaniu budynku warto wyjść poza schemat. Tradycyjne rozwiązania, takie jak styropian czy też wata szklana, wciąż spełniają oczekiwania wielu osób, nie dają jednak w pełni skutecznego zabezpieczenia. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej specjalistów w dziedzinie izolacji poleca Ekoprodur. Czym jest? Mówiąc w skrócie to nowoczesny system poliuretanowy, który posiada doskonałe właściwości izolujące. Posiada formę otwartokomórkowej pianki natryskowej, która cechuje się doskonałą przyczepnością. Dzięki temu izolacje z wykorzystaniem Ekoproduru mogą być wykonane zarówno na konstrukcjach betonowych, metalowych, jak i drewnianych.

  Mówiąc najprościej – jest to metoda izolacji, która sprawdzi się zarówno w przypadku ścian, jak i poddaszy. Co więcej, pianka Ekoprodur wykorzystywana w systemach izolacji otwartokomórkowych chroni nie tylko przed niskimi temperaturami oraz wilgocią, ale również izoluje akustycznie. Nic więc dziwnego, że osoby, które zdecydowały się na wykorzystanie tej metody izolacji, są z niej bardzo zadowolone.

  Jak wygląda system izolacji otwartokomórkowych w praktyce?

  system ociepleń

  Wiemy już, że system ociepleń otwartokomórkowych cieszy się rosnącą popularnością i cechuje doskonałymi właściwościami. Na czym jednak polega jego zastosowanie w praktyce? Sprawdźmy to.

  Ekoprodur to specjalistyczny produkt, który składa się z dwóch substancji – składnika A, czyli izocyjanianu i składnika B – mieszaniny poliolu. Oba składniki mieszane są ze sobą oraz podgrzewane do temperatury 30-70 stopni Celsjusza. Sprawia to, że zachodzą pomiędzy nimi intensywne reakcje chemiczne, powodujące ich spienienie. Dzięki temu otrzymujemy materiał izolujący, czyli piankę, która powinna zostać nałożona pod ciśnieniem za pomocą specjalistycznego urządzenia natryskowego.

  Z tego powodu, decydując się na system izolacji otwartokomórkowych, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dysponują nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale również odpowiednimi narzędziami do aplikowania pianki. Tym bardziej, że skuteczność izolacji tego typu zależy również od równomiernego nałożenia pianki na izolowaną substancję. Na szczęście usługę nałożenia preparatu możemy zamówić w sklepie Distripark.com.

  Gdzie można wykorzystać system ociepleń otwartokomórkowych?

  Tak jak zostało wspomniane – pianka doskonale przylega do drewna, metalu, powierzchni cementowych i kamiennych. Dzięki temu może zostać wykorzystana wszędzie tam, gdzie trudno wykorzystywać płyty, np. na poddaszach. Poza tym, pianka może posłużyć nam w przypadku fundamentów domu, ścian, podłóg oraz dachów. Jak widać, jest to bardzo wszechstronna i nowoczesna metoda, która sprawdzi się w każdym przypadku. Zastanawiając się więc nad sposobem ocieplenia budynku, warto wziąć pod uwagę Ekoprodur.

  Co poza pianką?

  Bywa, że pianka poliuretanowa Ekoprodur nie jest rozwiązaniem, które w pełni nas satysfakcjonuje. Zwłaszcza, jeśli czeka nas ocieplanie ścian zewnętrznych. Na co warto zdecydować się w takim przypadku? Jednym z rozwiązań, które cieszą się sporą popularnością, jest system ociepleń na bazie twardych poliuretanowych płyt budowlanych do wykonywania izolacji ścian zewnętrznych, znany jako Crossin Front.

  W skład tego systemu wchodzą nie tylko wspomniane już wyżej płyty poliuretanowe, które wyróżniają doskonałe właściwości izolacyjne, ale również tkanina wzmacniająca oraz nowoczesny i estetyczny tynk silikonowy. Tego rodzaju materiały izolacyjne w budownictwie sprawdzają się zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących budynków, nie tylko chroniąc je przed zimnem i wilgocią, ale również poprawiając estetykę.

  Gdzie szukać dobrych, nowoczesnych produktów?

  Jeśli zastanawiasz się gdzie znaleźć nowoczesne materiały izolacyjne, które spełnią twoje oczekiwania i skutecznie zabezpieczą fundamenty, ściany oraz dach twojego budynku, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Distripark.com. To firma zajmująca się sprzedażą specjalistycznych środków chemicznych oraz materiałów budowlanych. Możesz więc mieć pewność, że znajdziesz tu wszystkie niezbędne środki, które pozwolą ci na wykonanie ocieplenia, które sprawdzi się przez wiele długich lat.

  Jak widzisz, wraz z końcem zimy następuje dobry moment na wykonanie prac ocieplających. Wiosna i lato to czas, w którym panują najlepsze warunki do wykonywania izolacji termicznej. Wykorzystując je oraz szeroką gamę nowoczesnych materiałów izolacyjnych, możesz mieć pewność, że podczas kolejnej zimy zapłacisz mniej za ogrzewanie, a twoja rodzina będzie mieszkać w idealnych, komfortowych i zdrowych warunkach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *