Menu
 • Menu

  Programy do faktur online alternatywą dla usług biur księgowych

  Niewielkie biznesy ponoszą znaczne koszty związane z obsługą księgową. Zatrudnienie księgowego w firmie to wydatek kilku tysięcy złotych miesięcznie, a korzystanie z usług biur rachunkowych wiąże się z opłatami rzędu kilkuset złotych.

  Drobni przedsiębiorcy częściej decydują się na drugą opcję. Mogą jednak zdecydować się również na inne, niedrogie rozwiązanie – księgowość online.

  Tanio i funkcjonalnie

  Systemy księgowości online są dedykowane różnego rodzaju firmom, jednak dla niewielkich przedsiębiorców stanowią najlepsze rozwiązanie ze względu na to, że generują najmniejsze koszty. Dodatkowo są proste w obsłudze – programy takie jak https://www.systim.pl/ nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani wielogodzinnego uczenia się korzystania z poszczególnych funkcji. Mali przedsiębiorcy chwalą sobie również możliwość korzystania z prostych wzorów faktur, które można pobrać z programu w formacie pdf i następnie wydrukować oraz wypełnić ręcznie. Sporym udogodnieniem jest też opcja automatycznego rozliczania nowych dokumentów sprzedażowych oraz łączenia wystawiania faktur z wystawianiem dokumentów wydania towaru z magazynu.

  Aby wystawić fakturę lub rachunek online, wystarczy tablet lub smartfon. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość przygotowania dokumentów z dowolnego miejsca na świecie. Komputer jest zbędny, gdyż oprogramowania nie trzeba instalować. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej, a program jest gotowy do działania. Co ważne, przedsiębiorca nie musi martwić się o aktualizacje – wszelkie zmiany oprogramowania są oferowane w pakiecie. Dodatkowo dane wpisywane do programu są objęte pełną ochroną, gdyż każdego dnia wykonywane są ich kopie zapasowe.

  Faktury online – przyszłość biznesu

  Można przypuszczać, że korzystanie z programów do fakturowania online stanie się za kilka lat normą tak jak wysyłanie maili czy wykonywanie przelewów przez Internet. Proste w obsłudze i niedrogie programy są ogromną konkurencją dla biur księgowych, chcących otrzymywać za swoje usługi coraz większe sumy.

  Programy do księgowości internetowej umożliwiają przede wszystkim wystawianie faktur regularnych i pro forma, paragonów oraz rachunków, lecz to nie wszystko – dzięki nim szybko przygotowuje się dokumenty przewozowe, potwierdzenia wydania towaru z magazynu, czy dokumenty wewnętrzne. Kompleksowość rozwiązania sprawia, że jeden program może służyć do wykonywania większości czynności związanych ze sprzedażą towarów lub usług w niemalże każdym przedsiębiorstwie.

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *