Menu
 • Menu

  Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w woj. mazowieckim

  Program rozwojuMazowiecki Urząd Wojewódzki informuje, że od 1 września 2017 roku rusza nabór wniosków w ramach konkursu Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 na rok 2018. Jest on przeznaczony dla samorządów. Wnioski na projekty drogowe będą przyjmowane do 15 września.

  Jedna gmina może złożyć tylko 1 wniosek, natomiast powiat może otrzymać dofinansowanie na 2 projekty. Ze środków przyznawanych przez Urząd Wojewódzki sfinansowane będzie do 50% ogólnych kosztów inwestycji, a maksymalna kwota, jaką przewiduje program rozwoju wynosi 3 miliony zł.

  Wnioski można składać osobiście w kancelarii ogólnej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (pokój nr 38, wejście B), lub pocztą na adres Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa. W tym przypadku jednak decyduje data wpływu do urzędu, a nie stempla pocztowego.

  Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej – informacje na stronie urzędu

  Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

  Wnioski oceniane będą przez komisję według następujących kryteriów: znaczenie dla poprawienia poziomu bezpieczeństwa, poprawa dostępności czasowej obszarów, gdzie jest ona najniższa, poprawa dostępności do instytucji publicznych, poziom dochodów wnioskodawcy oraz wpływ inwestycji na zmniejszenie liczby wypadków

  Jak podaje urząd, 27 października zostaną ogłoszone listy wniosków odrzuconych z przyczyn formalnych i wniosków skierowanych do oceny merytorycznej. Ogłoszenie wstępnych list rankingowych planowane jest na 13 listopada 2017 roku.

  W 2016 roku dofinansowano 73 projekty, które obejmowały 182 kilometry dróg, w tym zaś roku dofinansowanie otrzymały 44 wnioski.

  Źródło – Mazowiecki Urząd Wojewódzki

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *