Menu
 • Menu

  Problemy KFC w Wielkiej Brytanii – zamknięte restauracje przez brak kurczaków

  Problemy KFCAmerykańska sieć restauracji zmuszona była zamknąć większość swoich lokali w Wielkiej Brytanii w związku z brakiem kurczaków. Problemy KFC z dostawą sprawiły, że zamknięto restauracje w całym kraju. Spośród 900 lokali w poniedziałek nie pracowało aż 800, a około 450 pozostało zamkniętych również we wtorek późnym popołudniem. Znana na całym świecie firma wraz z sieciami Pizza Hut i Taco Bell należy do amerykańskiego koncernu Yum! Brands.

  Jak podaje amerykańska telewizja CNN, rzecznik prasowy KFC oświadczył, że wprawdzie każdego dnia zwiększają się dostawy kurczaków do restauracji, jednak problemy KFC z siecią logistyczną mogą powodować do końca tego tygodnia zamykanie części placówek. Część restauracji może też pracować z ograniczonym menu.

  Na swoim Twitterze amerykańska firma zamieściła zapewnienie, że jej załoga procuje 24 godziny na dobę, by przywrócić normalne funkcjonowanie sieci w Wielkiej Brytanii – pisze CNN. Brak kurczaków spowodowany jest – jak podaje KFC – przez “kilka nawarstwiających się problemów” powstałych po włączeniu do sieci zaopatrzenia niemieckiej firmy DHL.

  Sam DHL stwierdził w poniedziałek, że dostawy zostały opóźnione lub niekompletne z powodu problemów technicznych i organizacyjnych. W wtorek natomiast niemiecka firma wydała kolejne oświadczenie, w którym stwierdza, że ponosi odpowiedzialność i przeprasza za problemy, ale jest ona tylko jedną ze stron odpowiedzialnych za łańcuch dostaw i problemy KFC.

  Problemy KFC mają zakończyć się w ciągu następnych kilku dni

  DHL oświadcza, że wraz ze swoją partnerską firmą QSL pracuje nad usprawnieniem zaopatrzenia, by w ciągu najbliższych kilku dni możliwe stało się otwarcie wszystkich restauracji. Meyer QSL jest firmą logistyczną zajmującą się dostawami produktów żywnościowych. Od 2011 roku zajmuje się też świadczeniem usług logistycznych dla brytyjskiego KFC.

  Wielka Brytania jest największym rynkiem dla KFC w Europie i jednym z 5 największych na świecie – pisze CNN. Aż 95% restauracji działa tam na zasadzie franczyzy. Firma zaapelowała więc do swoich partnerów, by wypłacali pracownikom pensje za czas postoju, podobnie jak uczyni to KFC. Jednak nie określono jeszcze, czy partnerzy otrzymają rekompensatę za straty związane z problemami logistycznymi i brakiem kurczaków?

  Tymczasem miłośnicy dań z kurczaka serwowanych przez amerykańską sieć skarżą się w mediach społecznościowych z powodu braku dostępu do swoich ulubionych restauracji. Problemy KFC wywołują też falę prześmiewczych komentarzy w Internecie. Internauci starają się zrozumieć, jak to się stało, że w firmie zajmującej się sprzedawaniem wyłącznie dań z drobiu, zabrakło kurczaków?

  Na szczęście dla mieszkańców Zjednoczonego Królestwa w kraju nie zabrakło ryb z frytkami.

  Źródło – CNN

  2 odpowiedzi na “Problemy KFC w Wielkiej Brytanii – zamknięte restauracje przez brak kurczaków”

  1. Pajak napisał(a):

   Nie słyszałem aby w Bangkoku na bazarach brakowało kurczaków. Tak to jest gdy w Anglii molochy i mafie zarządzają gospodarką . Neofeudalizm osadzony w postkapitaliźmie.

  2. Marcha napisał(a):

   thanks Latisha and kudos to you for striving to better health!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *