Menu
 • Menu

  Praktyczne i wielofunkcyjne frezarki, obrabiarki, tokarki

  wielofunkcyjne frezarkiW przemyśle niektóre maszyny wykorzystywane są od lat, ponieważ ich działanie jest wielofunkcyjne, a także możliwe do wykorzystania w naprawdę różnorodnych branżach.

  Budowa wielu z tych maszyn przez lata często nie za bardzo się zmieniła i nie jedna taka maszyna zachowała swój pierwotny wygląd, a zostały w niej jedynie udoskonalone i unowocześnione mechanizmy działania, które wcześniej napędzała praca rąk ludzkich, a teraz zastąpiły ją komputery i elektroniczne aplikacje.

  Tak jest w przypadku takich urządzeń jak na przykład frezarki konwencjonalne. Są one wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i na różnych etapach produkcji, w dalszym ciągu uchodzą za jedne z bardziej uniwersalnych maszyn przydatnych do wielu czynności.

  Krótka historia tokarki

  Zanim pojawiły się tokarki karuzelowe cnc istniały zwykłe tokarki, które nie miały nic wspólnego z komputerowym sterowaniem. Historia powstania tokarki to aż XVIII wiek i wydarzenia związane z niejakim Nartowem, który wynalazł prototyp automatu tokarskiego do kopiowania.

  Prototyp zbudowany przez Nartowa został potem unowocześniony przez kolejnego poszukującego lepszych rozwiązań konstruktora Spencera. Był to rok 1870. Od tej pory przemysłowcy chętnie wykorzystywali tokarki na różnych etapach produkcji i do prac bardziej precyzyjnych. Wśród tokarek należy wyróżnić jej najbardziej znane rodzaje: kołowe, uchwytowe, karuzelowe cnc, tarczowe, rewolwerowe, półautomaty, zataczarki, zegarmistrzowskie i specjalne, czyli branżowe.

  Najpopularniejsze są oczywiście obecnie tokarki karuzelowe cnc, które w swoim działaniu wykorzystują najnowsze technologie i sterowane są przez mikrokomputery. Dzięki sterowaniu komputerowemu praca tokarek czy też takich urządzeń jak obrabiarki numeryczne cnc jest jeszcze bardziej precyzyjna i dokładna.

  Coraz szybszy rozwój w technologiach doprowadza do tego, że wiele maszyn sprzed lat przechodzi swoistą odnowę poprzez zaprogramowanie ich na działanie połączone z komputerem, dzięki temu w dalszym ciągu wykorzystywana jest praca człowieka, który musi czuwać nad tym całym procesem. Jednak gdyby nie to, że poprzednie pokolenia wymyśliły i opracowały działanie urządzeń takich jak frezarki czy tokarki, przemysł nie miałby się na czym oprzeć.

  Źródło: www.obrabiarki.biz.pl

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *