Menu
 • Menu

  Pojemnik na ręczniki papierowe do firmy – wybieramy najlepszy!

  Pojemnik na ręczniki papierowe

  Modeli pojemników na ręczniki papierowe są dziesiątki, a producenci nie pomagają i kuszą różnymi patentami i rodzajami. Jaki zatem pojemnik na ręczniki papierowe wybrać do firmowego biura?

  Odpowiedzieć można w sposób najbardziej klasyczny: to zależy. No właśnie – od czego? Sprawdziliśmy to!

  Pojemniki na ręczniki papierowe – dlaczego to dobre rozwiązanie w każdej firmie?

  O tym, że ręczniki papierowe są w każdej firmie niezbędne najłatwiej przekonać się, gdy ich zabraknie. Każdy wie, że przydają się nie tylko do osuszania rąk, ale także do szybkiej ratunkowej interwencji, gdy np. kubek z kawą przechylił się trochę za bardzo. Dlaczego ręczniki warto trzymać w przeznaczonym na to pojemniku, a nie luzem?

  Podajnik na ręczniki to wyraz odpowiedzialnego podejścia do kwestii ochrony środowiska. Ręczniki luźno rzucone na blat czy zlew, jeśli w ogóle nie przemokną, to zachęcają, żeby zużyć ich od razu całą garść. Jeśli przechowywane są w schludnym pojemniku, to użytkownicy wyciągają ich dokładnie tyle, ile potrzebują. To z kolei generuje oszczędności tak często szukane w polskich firmach.

  Jakby tego było mało, należy pamiętać, że pojemnik na ręczniki papierowe pozwala zachować porządek. A przecież porządek, to także oszczędność. Po pierwsze: czasu – bo nie musimy zajmować się sprzątaniem, a możemy obowiązkami zawodowymi, lub pieniędzy – bo nie musimy opłacać kolejnych obowiązków osób odpowiedzialnych za utrzymanie porządku. Porządek ma też oczywiście znaczenie wizerunkowe. O tym, że widok walających się po blatach i podłodze ręczników papierowych zniechęci klienta, przekonywać nie trzeba.

  Pojemniki na ręczniki do firmy – co wziąć pod uwagę podczas wyboru?

  Decydując się pojemnik na ręczniki papierowe, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zamontować. Czy ma wisieć w firmowej kuchni czy toalecie, a może chcemy kupić pojemniki na ręczniki do obu tych pomieszczeń? Po drugie, trzeba wybrać tworzywo z jakiego wykonany będzie pojemnik na ręczniki. Producenci oferują podajniki wykonane z plastiku, stali szlachetnej i aluminium.

  Po trzecie, jakiego koloru pojemnik na ręczniki papierowe potrzebujemy – niezauważalny biały elegancki z połyskiem czy praktyczny przezroczysty? Po czwarte, trzeba zdecydować czy potrzebujemy pojemnik na ręczniki papierowe w rolce czy na ręczniki składane? No i oczywiście, ile na pojemniki na ręczniki papierowe chcemy wydać. Ceny tych niepozornych urządzeń zaczynają się już od kilku złotych, ale kończą się nawet na kilku tysiącach!

  Jakie pojemniki na ręczniki papierowe wybrać?

  Jeśli urządzamy kuchnię to warto postawić na pojemniki na ręczniki papierowe w rolce. – Takie rozwiązanie będzie lepsze, ponieważ w kuchni ręczników zużywa się więcej, a z pojemnika na rolkę łatwiej je wyciągnąć. Kiedy w kuchni nie ma miejsca, by pojemnik na ręczniki jednorazowe powiesić na ścianie można zastosować pojemnik na ręczniki papierowe nablatowy. Taki pojemnik stojący ma tę zaletę, że można go przenosić, tam gdzie akurat jest potrzebny. A schowane w środku ręczniki są chronione przed zamoknięciem – doradza ekspert z serwisu ole.pl.

  Pojemniki na ręczniki papierowe składane lepiej będzie pasował do łazienki lub toalety. Można też rozważyć zakup bezdotykowego pojemnika na ręczniki jednorazowe, który jest rozwiązaniem bardziej higienicznym. – Takie pojemniki działają w oparciu o fotokomórkę. Wystarczy machnąć ręką przed czujnikiem, a maszyna sama wysunie ręcznik. Takie rozwiązanie jest bardziej oszczędne niż tradycyjny pojemnik, bo ręczniki dozowane są pojedynczo. Minusem bezdotykowych pojemników na ręczniki jest to, że potrzebują zasilania – baterii lub z gniazdka – tłumaczy ekspert z serwisu ole.pl.

  Na rynku dostępne są także pojemniki na ręczniki w rolce, ale nie papierowe a bawełniane. To dobre rozwiązanie, dla tych, którzy cenią sobie zasady ekologii i zero waste. Bawełniany ręcznik jest przeznaczony do wielokrotnego użytku, a co za tym idzie nie zużywa się papieru i generuje mniej śmieci.

  Pojemnik na ręczniki papierowe, to rozwiązanie, które pozwoli utrzymać porządek, higienę oraz zaoszczędzić pieniądze. A czasami może być także interesującym i stylowym gadżetem. Bogaty wybór pojemników na ręczniki jednorazowe pozwoli dobrać odpowiedni do oczekiwań każdej firmy.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *