Menu
 • Menu

  Płyta warstwowa – rodzaje, właściwości, zastosowanie

  Nie tylko prace remontowo-budowlane, ale także produkcja drzwi oraz okien wymaga wykorzystania specjalistycznych materiałów, które posiadają odpowiednie parametry techniczne.

  płyta warstwowa

  Czym jest płyta warstwowa?

  Płyta warstwowa jest wyrobem, który powstaje z kilku materiałów. I chociaż jest w ten sposób zbudowana, posiada właściwe sobie cechy mechaniczne. Konstrukcja płyty warstwowej składa się z lekkiego rdzenia, którego podstawowym komponentem może być pianka poliuretanowa (PUR) lub ekstrudowana pianka polistyrenowa (XPS). Rdzeń jest zazwyczaj pokryty jednostronnie albo dwustronnie warstwą bardzo twardego i wytrzymałego PCW, aluminium, laminatu HPL bądź sklejką.

  Płyta warstwowa i jej rodzaje

  Na rynku są dostępne różnorodne płyty warstwowe, przy czym warto podkreślić, że – niezależnie od rodzaju – wyróżniają się najlepszymi parametrami technicznymi, ponieważ zostały wyprodukowane z wysokogatunkowych materiałów. Do najczęściej wykorzystywanych typów płyty warstwowej można zaliczyć ryflowaną płytę warstwową, jednostronnie laminowaną czy płytę samoprzylepną. Dużym powodzeniem w różnych dziedzinach przemysłu cieszy się poza tym płyta warstwowa z przekładką aluminiową, płyta warstwowa z dekorem oraz drewniana płyta warstwowa LB THERM.

  Płyta warstwowa – właściwości

  Płyta warstwowa charakteryzuje się wyjątkową lekkością i wysoką dźwiękochłonnością. Jej niekwestionowanym atutem są właściwości termoizolacyjne i odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na warunki zewnętrzne, na przykład atmosferyczne. Doskonale znosi nie tylko deszcz i śnieg, ale także intensywne nasłonecznienie. Wyróżnia się też łatwą obróbką.

  Płyta warstwowa –  http://warstwowe.pl

  Płyta warstwowa znajduje szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywana nie tylko w budownictwie, ale także w różnorodnych gałęziach przemysłu. Dzięki wysokim parametrom technicznym i zastosowaniu w toku produkcji najnowocześniejszych technologii jest wytrzymała i bardzo dobrze sprawdza się w charakterze ścianki działowej oraz w konstruowaniu stoisk handlowych i pawilonów wystawowych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *