Menu
 • Menu

  Pianki poliuretanowe – inwestycja w ciepły dom i środowisko

  Pianki poliuretanowe

  Ocieplanie domu to przedsięwzięcie, które należy uwzględnić przy budowie domu – i dokładnie zaplanować. Coraz częściej mówi się nie tylko o oszczędnościach i korzyściach dla środowiska, ale również o jej estetycznym aspekcie.

  Jeżeli mieszkasz w starym, podniszczonym domu – warto zainwestować w położenie izolacji. Nowe domy przeważnie są już w ten sposób zabezpieczone.

  Pianka PUR – cena nie taka wysoka, jak mogłoby się wydawać

  Pianki poliuretanowe stają się coraz bardziej popularne z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest wysoka jakość i ich właściwości. Drugim powodem jest cena – która jest coraz niższa. To wszystko jest także wynikiem zwiększenia świadomości i zainteresowania ludzi. Zdają sobie sprawę, że dobry materiał to taki, który można położyć szybko, na każdym podłożu, w nawet bardzo trudno dostępnych miejscach.

  Dodatkowo, pianka poliuretanowa jest bezspoinowa. Powierzchnie ocieplone przy jej pomocy nie mają więc mostków termicznych, przez które ciepło mogłoby uciekać zimą lub dostawać się do domu latem. Dodatkową zaletą pianek jest to, że mogą być aplikowane także zimą, przy ujemnych temperaturach i padającym śniegu. Oczywiście przed montażem piany w trudniejszych warunkach zawsze warto skonsultować się ze specjalistą.

  Dlaczego warto ocieplić pianką PUR poddasze?

  Zgodnie z polskimi przepisami, od 2017 roku współczynnik przenikania ciepła ocieplanego poddasza nie może przekroczyć 0,18 W/(m2K) – w praktyce oznacza to przymus ocieplania poddasza zarówno użytkowego, jak i nieużytkowego. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się jeden z trzech materiałów – styropian, wełnę mineralną lub coraz bardziej popularną piankę poliuretanową.

  Ocieplanie poddasza dobrze wykonać pianką poliuretanową otwartokomórkową. Dzięki swojej strukturze otwartych komórek ma ona wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku, jest lekka i półsztywna. Dodatkowym atutem pianki jest jej naturalna przyczepność do praktycznie każdej powierzchni – świetnie sprawdzi się zatem w przypadku ocieplania poddasza.

  Masz stary dom? Wykonaj ocieplenie pianką PUR i popraw jego wygląd

  Jeszcze kilka lat temu głównym zadaniem ocieplania budynków było zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi i ucieczką ciepła z domu. Obecnie coraz większą uwagę zwraca się na kwestie estetyczne. W nowym budownictwie do zdobienia domu używa się elementów drewnianych, ceramicznych, metalowych i innych, które można również wykorzystać do odnowienia starej elewacji.

  Bardzo dobrze z tego typu elementami wykończeniowymi współpracuje pianka poliuretanowa. Dlatego, zanim zaczniesz poprawiać wygląd elewacji, zabezpiecz ją przed zmianą temperatur i wilgocią, które mogłyby prowadzić do powstania grzyba i niszczenia całego budynku. Pianka poliuretanowa nie pyli, dlatego jeżeli chcesz ocieplić dom wokół którego stworzyłeś piękny ogród, wybierz ją i nie przejmuj się brudem – ponieważ po prostu go nie będzie, jak ma to miejsce w przypadku użycia innych materiałów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *