Menu
 • Menu

  PEUGEOT 5008 – nowa kategoria 7-miejscowych SUV-ów

  PEUGEOT 5008

  PEUGEOT 5008 (Fot. Peugeot)

  Najnowszy PEUGEOT 5008 zaprezentowany między innymi na targach Motor Show 2017 w Poznaniu dołączył do rodziny SUV-ów Peugeota. Chociaż nazwa modelu – 5008 nie uległa zmianie, zmieniono całkowicie koncepcję pojazdu. Model przekształcił się z kompaktowego minivana w dużego 7-osobowego SUV-a klasy C.

  PEUGEOT 5008 zbudowany został na modułowej platformie EMP2. Wyposażono go w najnowsze technologie poprawiające bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dynamiczna linia pojazdu łączy się z przestronnym wnętrzem, które dorównuje możliwościami konfiguracji VAN-om. Przestronne wnętrze umożliwiło umieszczenie 7 indywidualnych foteli.

  Od 2009 roku kiedy wprowadzono na rynek pierwszą wersję modelu 5008, w segmencie C zaszły istotne zmiany. Pojawiła się bogata oferta SUV-ów, co stanowi odpowiedź na najnowszą modę. W ciągu kilku lat SUV-y znalazły się na trzecim miejscu wśród rodzajów nadwozi sprzedawanych we wszystkich segmentach.

  SUV-y wyposażone w najnowsze osiągnięcia techniki stały się symbolem nowoczesności i prestiżu, podnosząc jednocześnie status kierowcy. Wizerunek ten wpisuje się w strategię firmy Peugeot. Jej projektanci pracują nad ciągłym wzbogacaniem wyposażenia samochodów. Grupa PSA, której Peugeot stanowi część, w 2012 roku podjęła ambitny plan wprowadzenia na rynek 5 SUV-ów w ciągu jednego roku.

  Na rynek Polski trafiły już peugeoty 2008 i 3008. Model 3008 cieszy się też dużą popularnością w Chinach, gdzie wprowadzono jego przedłużoną wersję pod nazwą 4008.

  PEUGEOT 5008 na podbój światowych rynków

  Model PEUGEOT 5008 jako 7-miejscowy VAN klasy C miał swoje ograniczenia. Przede wszystkim segment, do którego należał występuje głównie w Europie, a ambicją producenta jest wchodzenie na coraz to nowe rynki. Stąd pomysł przeniesienia modelu do zupełnie innego segmentu.

  Ponadto sukces rynkowy SUV-ów dokonał się kosztem jednobryłowych VAN-ów. Koncepcja SUV-a pociąga wielu kierowców. Jednak wiele z tych pojazdów nie oferuje odpowiedniej przestrzeni. Z drugiej strony duże samochody z tego segmentu oferowane jako Premium są często zbyt drogie i za duże.

  Nowy PEUGEOT 5008 odpowiada na wiele potrzeb rosnącej liczby miłośników SUV-ów. Jest symbolem nowoczesnego samochodu, odpowiadającego współczesnym gustom, Jest wyposażony w najnowsze zdobycze techniki i elektroniki. Pod względem wielkości i przestronności spełnia oczekiwania dużej grupy klientów.

  Samochód dostępny jest w Polsce w cenie już od 99900 zł. Na podstawowe wyposażenie składają się miedzy innymi: 6 poduszek powietrznych, tempomat, elektryczny hamulec postojowy, oraz systemy monitorowania ograniczeń prędkości, pasa ruchu i czasu jazdy.

  Montowane są w nim silniki benzynowe o pojemnościach 1,2 l i 1,6 l o mocy odpowiednio 130 KM i 165 KM, a także silniki wysokoprężne o pojemnościach: 1,6 BlueHDI i mocy 120 KM, oraz 2,0 BlueHDI o mocy 150 KM lub 180 KM.

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *