Menu
Menu

Osiedle Ventana – jakość za rozsądną cenę

Czy w natłoku konkurencji działalność deweloperska wciąż się opłaca? Czy warto inwestować w dom pod Warszawą, skoro można mieć mieszkanie w ścisłym centrum? Przykład osiedla Ventana pokazuje, że odpowiedź na oba pytania jest twierdząca.

Osiedle Ventana to jedyna inwestycja w Polsce, za którą odpowiada Westmark Polska – spółka córka Westmark Developments, jednej z największych prywatnych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii. Już teraz można powiedzieć, że to opłacalna inwestycja, bowiem dotychczas 85 domów znalazło nabywców, a w ramach budowy III etapu powstaje 25 kolejnych, które zostaną oddane w I kwartale 2017 roku (w trakcie budowy sprzedano już ponad połowę nieruchomości). Na tym deweloper nie zamierza poprzestać – w planach jest już IV etap inwestycji, który zakończy budowę całego osiedla, tj. około 140 domów.

Nieruchomości na terenie osiedla Ventana, zlokalizowanego w Walendowie, 15 minut od centrum Warszawy, sprzedają się jeszcze przed oddaniem inwestycji. Już teraz większość budynków powstających w ramach III etapu znalazła nabywców. Zainteresowani mogą jednak wybrać się do Walendowa, by obejrzeć (do końca lipca) dom pokazowy, który otrzymał nagrodę za najlepszy dom pokazowy w Polsce, i sprawdzić jego zalety osobiście, a przy okazji przekonać się, jak korzystne jest położenie osiedla – z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ale z możliwością sprawnego dotarcia do Warszawy w ciągu 15 minut (dzięki obwodnicy Raszyna).

Na wartość nieruchomości składa się również wysoki standard wykonania, z wykorzystaniem pustaka ceramicznego Porotherm Wienerberger o grubości 30 cm w systemie Dryfix i 15-centymetrowej warstwy ocieplenia, która zapewnia lepszą izolację budynku, a także ceramicznej dachówki i drewnianych, dwukomorowych okien. W efekcie utrzymany w klasycznym stylu dom zapewnia komfortowe warunki życia oraz oszczędności. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór modelu, w zależności od tego, na jakiej powierzchni nam zależy. Żelbetowa konstrukcja stropów daje szereg możliwości w zakresie rearanżacji wnętrz, dzięki czemu domy – Ascot, Berkeley i Chelsea – spełniają zróżnicowane oczekiwania.

Nieruchomości są nie tylko dobrze wykonane, lecz także dobrze chronione dzięki całodobowemu systemowi monitoringu zamkniętego osiedla, na którym bezpiecznie mogą czuć się zarówno najmłodsi, jak i dorośli mieszkańcy. W obrębie osiedla mają do dyspozycji teren zielony, kort tenisowy, plac zabaw oraz Club House – specjalne miejsce stworzone z myślą o organizacji imprez dla klientów Westmark Polska oraz przyjęć okolicznościowych przez samych mieszkańców.

Ceny domów wolnostojących na osiedlu Ventana zaczynają się od 1350000 zł w standardzie deweloperskim i dochodzą do 2100000 zł – zależnie od powierzchni użytkowej i powierzchni działki. Czy cena jest konkurencyjna? – Biorąc pod uwagę chociażby dogodny dojazd do Warszawy, cena jest jednym z naszych atutów. Proszę zauważyć, że za cenę 100-metrowego mieszkania w centrum Warszawy możemy kupić dom wolnostojący z działką na osiedlu Ventana o dwukrotnie większej powierzchni. Widząc standard osiedla, klienci są mile zaskoczeni, gdy pytają o cenę domu – mówi Joanna Michałowska, sales & marketing manager w firmie Westmark Polska, i dodaje: – Od stycznia br. sprzedaliśmy już 10 domów III etapu. Często zdarza się, że mieszkańcy polecają znajomym dom, który dopiero będzie oddany w kolejnym etapie inwestycji.

Niektóre nieruchomości są przeznaczone na wynajem, jednak ze względu na duże zainteresowanie tą formą inwestycji domy te znajdują najemców równie szybko jak domy na sprzedaż nabywców. Mimo tak dobrych wyników deweloper nie nastawia się wyłącznie na sprzedaż, lecz nie zapomina o kliencie w momencie, gdy ten wpłaca pieniądze. Przykładem jest choćby uczestnictwo w życiu osiedla, organizacja imprez integracyjnych, mikołajek, Dnia Dziecka itp. Zadbano również o to, by trwająca budowa w ramach III etapu inwestycji była zorganizowana w sposób nieuciążliwy dla obecnych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.