Menu
 • Menu

  Organizacja imprezy plenerowej- jak odpowiednio zapewnić strefę toalet?

  toalety przenośne

  Organizacja imprezy plenerowej to niewątpliwie bardzo angażujące zadanie, za które odpowiedzialny jest cały sztab ludzi. Oczywiście największa presja spoczywa na obsłudze eventu, który musi zapewnić odpowiednie warunki dla osób biorących udział w imprezie. Jednym z wielu obowiązków jest stworzenie strefy toalet. Jak to zrealizować w odpowiedni sposób?

  Toaleta stacjonarna czy przenośna?

  Organizując imprezę plenerową i uzyskując szereg pozwoleń, deklarujemy, że zapewnimy warunki do jej przeprowadzenia. Jednym z podstawowych kryteriów jest umieszczenie i wyznaczenie strefy toalet. Tutaj powstaje pytanie: toaleta stacjonarna czy przenośna?

  Zaletą toalet przenośnych jest możliwość dostosowania ich liczby do każdej wielkości imprezy. Jeśli nawet miejsce, w którym organizowany będzie event, posiada toaletę stacjonarną, często potrzebna będzie dodatkowa liczba przenośnych toalet.

  Wybierając toalety przenośne, warto zastanowić się nad ich rodzajem. Oczywiście wybór uzależniony jest od możliwości finansowych organizatora. Im lepsze wyposażenie toalety, tym z reguły wyższa cena. Kolejnym krokiem jest odpowiednie zabezpieczenie liczby toalet – na imprezach plenerowych zazwyczaj największym problemem jest ich zbyt mała liczba. Oczywiście najczęściej nie da się przewidzieć dokładnie, ile osób weźmie udział w imprezie, ale oszacowanie w przybliżeniu pozwoli na odpowiednie zabezpieczenie się na każdą ewentualność.

  Dbałość o czystość toalet

  Oczywiście samo wypożyczenie przenośnych toi-toi nie zapewni komfortowego korzystania z toalety. Organizator powinien zapewnić również odpowiedni serwis sprzątający, który będzie na bieżąco nadzorować ich stan higieniczny. WC Serwis, wypożyczający toalety przenośne, wyposaża je w umywalkę, dozowniki do papieru czy płynu do mycia rąk, ale ostatecznie to organizator odpowiedzialny jest za zapewnienie czystości.

  Gdzie je ustawić?

  Logistyczne zabezpieczenie imprezy plenerowej jest również bardzo ważne. Strefa toalet oczywiście powinna być wyznaczona w miejscu dogodnym i łatwo dostępnym. Przy imprezie organizowanej na dużej powierzchni warto pomyśleć o kilku strefach toaletowych – uczestnicy w łatwiejszy sposób będą mogli z nich skorzystać. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jeśli toalety ustawione są na uboczu i oddzielone są od strefy imprezowej.

  Nie zapominaj o osobach niepełnosprawnych

  Producenci przenośnych toalet oczywiście posiadają w swoich ofertach również te przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Jednak mimo to rzadko można znaleźć je na imprezach plenerowych. Kabina dla niepełnosprawnych wyposażona jest przede wszystkim w płaską podłogę oraz w barierki, które umożliwiają łatwe i komfortowe korzystanie z toalety. Trzeba mieć świadomość, że standardowy toi-toi  zazwyczaj posiada podwyższenie, które uniemożliwia osobie na wózku skorzystanie z toalety.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *