Menu
 • Menu

  Oprogramowanie, dzięki któremu Twoja firma podniesie jakość usług oraz odniesie większy sukces

  oprogramowaniePrzewaga technologiczna w sferze IT jest jednym z podstawowych czynników, który pozwala zwiększyć konkurencyjność firmy oraz ułatwić jej ekspansję na rynku.

  Wdrożenie i wykorzystanie dedykowanego oprogramowania, zaprojektowanego idealnie pod potrzeby firmy, może przyczynić się do optymalizacji procesów przepływu i zarządzania informacją oraz diametralnie odmienić sposób w jaki planowana jest praca zespołu.

  Wiele firm korzysta z kilku różnych systemów informatycznych. Zazwyczaj są to gotowe programy, skierowane do klienta masowego. Wadą takiego rozwiązania jest to, że ich funkcjonalność musi być w jak największym stopniu uniwersalna, tak aby były w stanie odpowiadać różnorodnym potrzebom każdej z firm.

  Oznacza to, że gotowe oprogramowanie zawierać będzie także takie elementy, które z punktu widzenia konkretnej firmy będą zupełnie nieprzydatne. Co więcej, wiele ważnych funkcji będzie działało nieintuicyjnie, wymagając dodatkowego czasu i zasobów na ich obsługę.

  Można wręcz stwierdzić, że korzystając z gotowego oprogramowania, płaci się za mnóstwo funkcji, z których nigdy się nie skorzysta.

  Postaw na dedykowane oprogramowanie

  Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku oprogramowania dedykowanego. Tutaj płaci się dokładnie za funkcje, których się potrzebuje. Co więcej, możliwe jest bieżące wprowadzanie nowych usprawnień oraz modyfikowanie istniejących funkcji. Jeżeli zleceniodawca ma ciekawy pomysł na działanie oprogramowania, wykonawca jest w stanie go wdrożyć, a następnie wspólnie z firmą przetestować nowe rozwiązanie w praktyce.

  Dużą zaletą dedykowanego oprogramowania jest możliwość wzajemnego zintegrowania i połączenia w jeden system różnych rozwiązań informatycznych, które dotąd funkcjonowały w firmie osobno. Można także stworzyć całkowicie od podstaw zupełnie nowe oprogramowanie, które zastąpi wszystkie wykorzystywane do tej pory w firmie gotowe rozwiązania.

  Kolejną korzyścią ze stworzenia dedykowanego oprogramowania, jest możliwość odciążenia zespołu częścią żmudnych i powtarzalnych czynności, które teraz wykona program. Dzięki temu pracownicy są w stanie więcej czasu poświęcić na rozwiązywanie istotnych problemów i kreatywną pracę, ponieważ większa część biurokracji w firmie zostaje usprawniona i zautomatyzowana. Efektem jest także sprawniejsza obsługa klientów oraz możliwość udostępnienia im ciekawych narzędzi jak np. panel klienta.

  Podejmując współpracę z firmą, która wykona dedykowane oprogramowanie, nie trzeba nawet dokładnie wiedzieć, jak od strony technicznej ma działać finalny produkt. Ważne jest, aby umieć przedstawić swój pomysł wykonawcy, który dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy wykona całą pracę. Na stworzenie dedykowanego rozwiązania składa się kilka etapów:

  Pierwszy etap tworzenia dedykowanego oprogramowania to Analysis & Technical Discovery. Jego istotą jest podzielenie się przez zlecającą firmę posiadaną koncepcją oprogramowania. Podczas jego trwania, firma programistyczna poznaje potrzeby zleceniodawcy, przedstawiając na koniec propozycję konkretnych rozwiązań.

  Drugi etap – MVP – Minimum Viable Product – polega na przygotowaniu prototypu oprogramowania, który zawiera bardzo podstawowe funkcje. Ta wczesna wersja programu jest przedstawiana klientowi, dzięki czemu może on przetestować i zweryfikować niektóre ze swoich założeń. W ten sposób już na bardzo wczesnym etapie projektu, możliwe jest podjęcie działań mających na celu optymalizację, podprawę ergonomii oraz eliminowanie błędów.

  Trzeci etap odbywa się wg podejścia Agile. Polega on na udoskonalaniu stworzonego wcześniej prototypu. Od tego momentu wspólnie z klientem tworzony jest już finalny produkt. Otrzymuje on cotygodniowe raporty i paczki z nową wersją oprogramowania do testów. Jest to okres dopracowywania oprogramowania, tak aby w jak największym stopniu przyczyniało się ono do rozwoju firmy klienta i jego sukcesu. Etap ten wymaga aktywnego uczestnictwa zarówno klienta jak i firmy programistycznej.

  Po powstaniu ostatecznej wersji oprogramowania, w odpowiedzi na nowe wyzwania i potrzeby klienta, wciąż możliwy jest jego rozwój, dodawanie kolejnych funkcji i rozwiązań.

  Więcej informacji o dedykowanym oprogramowaniu oraz orientacyjnej wycenie można znaleźć tutaj: Oprogramowanie na zamówienie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *