Menu
 • Menu

  Odwołane loty – lepiej sprawdzić lot przed wyjazdem na lotnisko

  Odwołane lotyOsoby, które dziś wylatywały do Irlandii i Wielkiej Brytanii mogły po przybyciu na lotnisko przeżyć niemiłą niespodziankę. Odwołane loty spowodowała zima. Jak pisze portal FLY4FREE, przyczyną problemów były niskie temperatury i obfite opady śniegu w różnych krajach Europy. Tylko dziś – 1 marca 2018 roku odwołano kilkaset lotów. Najbardziej dotknięte przez pogodę zostały Irlandia i Wielka Brytania, ale problemy występują także w innych krajach.

  Z powodu zimy sparaliżowana została Irlandia. Tylko w pierwszym dniu marca odwołano 194 loty z Dublina. Fatalnie wygląda również sytuacja w Wielkiej Brytanii. Z Edynburga nie odleciało 129 samolotów, z Glasgow 105, a z Bristolu 48. Odwołane loty były też zmorą Londynu. Na 5 największych londyńskich lotniskach zanotowano ich w sumie 350.

  Chaos panuje także na lotniskach w innych krajach Europy, W Genewie odwołano 96 lotów, w Paryżu na Charles de Gaulle 41, a w Amsterdamie 69. Loty odwołały między innymi linie: British Airways, Lufthansa, Flybe i Virgin Atlantis – pisze FLY4FREE. Samoloty, które mimo pogody odlatują, mają zazwyczaj ogromne opóźnienia, a wielu pasażerów utknęło na lotniskach przez odwołane loty.

  Największe problemy miało Glasgow, gdzie całkowicie wstrzymano ruch lotniczy. Wiele linii nie zapewnia swoim pasażerom ani noclegów ani posiłków. W związku z tym pasażerom koczującym na lotniskach udzielają pomocy wolontariusze Czerwonego Krzyża.

  Odwołane loty również w następnych dniach

  Ryanair odwołał na razie wszystkie loty do lotnisk East Midlands, Leeds Bradford, Edynburg, Glasgow, Cork i Kerry. Jeśli chodzi o Dublin, konieczne jest przed wyjazdem na lotnisko sprawdzenie, czy lot się odbędzie?

  Jednak odwołane loty to nie jedyny problem, na jaki muszą się przygotować podróżni. W Wielkiej Brytanii występują poważne utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym. Zamknięta została stacja kolejowa Paddington.

  W Londynie mieszkańcy masowo wykupują towar z supermarketów. Dla części regionów Wielkiej Brytanii ogłoszono najwyższy alarm pogodowy. Zamknięto część szkół a władze apelują o zaniechanie podróży samochodem.

  Również w kolejnych dniach mogą być odwołane loty. Meteorolodzy zapowiadają bowiem dalsze intensywne opady śniegu. Dlatego przedstawiciele linii lotniczych i lotnisk apelują, by również w następnych dniach sprawdzać, czy lot się odbędzie? Trudno powiedzieć, przez ile dni będą jeszcze trwały utrudnienia? Apeluje się również o ostrożność i zwracanie uwagi na potencjalne problemy związane z dotarciem na lotnisko.

  Trzeba pamiętać, że ustanie śnieżyc nie oznacza powrotu do normalności. Jak zauważa FLY4FREE, po grudniowym ataku zimy, który sparaliżował londyńskie lotniska na zaledwie kilka godzin, przywrócenie normalnego rozkładu lotów zajęło prawie tydzień. Dlatego warto sprawdzać połączenia, również gdy warunki pogodowe ulegną poprawie.

  Źródło – FLY4FREE

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *