Menu
 • Menu

  Ocieplanie budynku – systemy dociepleń przy użyciu styropianu elewacyjnego

  W związku ze stale rosnącymi opłatami za ogrzewanie domu czy mieszkania w okresie grzewczym, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób efektywnie można zmniejszyć utratę ciepła w pomieszczeniach, a przez to zaoszczędzić na ogrzewaniu.

  Niezależnie od tego, czy docieplenia wymaga dom jednorodzinny czy mieszkanie, należy zacząć od przeprowadzenia audytu cieplnego.

  Usługi takie oferuje wiele firm działających na lokalnych rynkach. Audyt cieplny polega na pomiarze przy pomocy specjalistycznych urządzeń ilości ciepła jakie ucieka z pomieszczeń i pozwala na lokalizację najbardziej stratnych miejsc. Po otrzymaniu szczegółowych danych raportowych można przystąpić do procesu planowania remontu.

  Ocieplanie budynku – od czego zacząć?

  Chcąc zabezpieczyć budynek przed nadmierną utratą ciepła, należy przede wszystkim ocieplić jego elewację. Biorąc pod uwagę dostępne rozwiązania trzeba wybrać najbardziej efektywny system dociepleń. W zależności od możliwości technologicznych i własnych preferencji można zdecydować się na docieplenie zewnętrznych ścian budynku wykorzystując między innymi styropian elewacyjny, wełnę mineralną lub płyty XPS.

  Styropian elewacyjny – właściwości

  Najczęściej wybieranym systemem dociepleń budynków jest styropian elewacyjny. Ma on wiele zalet – przede wszystkim jest materiałem bardzo lekkim, który w nadmierny sposób nie dociąża ścian budynków. Ponadto skutecznie zapobiega wychładzaniu ścian zewnętrznych konstrukcji, a także zapobiega osadzaniu się wilgoci, dzięki czemu ściany nie są zagrożone grzybem. Bardzo ważnym aspektem przy wyborze najlepszego systemu dociepleń jest również ekologia. Warto zwrócić uwagę na to, że styropian elewacyjny jest materiałem wyjątkowo trwałym, jak również obojętnym jeżeli chodzi o degradację środowiska naturalnego.

  Korzyści z ocieplenia budynku.

  Korzyści jakich można oczekiwać po tym jak wykorzysta się styropian elewacyjny do ocieplenia budynku jest przynajmniej kilka. Po pierwsze, już po pierwszym okresie grzewczym odczuwalnie da się zauważyć niższe opłaty za energię. Ponadto zostaną wzmocnione konstrukcyjnie zewnętrzne ściany elewacji oraz będą one odporne na chłonięcie wilgoci.

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *