Menu
 • Menu

  Nowy zakład produkcyjny Schöck w Tychach

  W dniu 4 kwietnia w Tychach odbyło się oficjalne otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Schöck, wiodącego producenta elementów do izolacji termicznej balkonów oraz izolacji akustycznej klatek schodowych. Podczas uroczystości zaproszeni goście poznali nie tylko tajniki produkcji łączników termoizolacyjnych Isokorb, ale usłyszeli również o planach firmy na najbliższy okres.

  Nowy zakład produkcyjny firmy Schöck jest zlokalizowany w polskim zagłębiu gospodarczym i funkcjonuje od początku tego roku. Tyski zakład wytwarza rozwiązania, które trafiają m.in. na polski, niemiecki, austriacki i węgierski rynek. Produkty pochodzące z polskiej fabryki wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i za granicą.

  Oktoberfest w Tychach

  Główna siedziba firmy Schöck zlokalizowana jest w urokliwiej Badenii-Wirtembergii w południowych Niemczech. Jest to bogaty turystycznie region, w którym odbywa się wiele festiwali. Podczas oficjalnego otwarcia nowego zakładu produkcyjnego Tychy zamieniły się w małe Baden-Baden, gdzie odbył się najlepszy w Polsce „Oktoberfest”. Przy biesiadnych stołach na gości czekały specjały kuchni naszego zachodniego sąsiada podawane przez obsługę w tradycyjnych strojach. Obiad umilała Krapkowicka Orkiestra Dęta, a odrobiną magii zachwycił pokaz „Magiczna ulica Piotra Szumnego”.

  Postaw na niezawodność

  Janusz Kumor – Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu polskiego oddziału firmy Schöck rozpoczął swoje przemówienie od nawiązania do słów założyciela firmy: – Działamy zgodnie z filozofią Pana Eberharda Schöck „Nigdy nie można się zatrzymywać. By odnieść sukces, trzeba rozwijać nowe rzeczy lub ulepszać te istniejące”. – tymi słowami Janusz Kumor powitał wszystkich zgromadzonych gości, przekazując jednocześnie nadzieję na to, że otwarcie nowej hali będzie stanowiło również otwarcie nowej, bogatej w sukcesy kolejnej dekady w historii polskiego oddziału firmy Schöck.

  Z kolei Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck mówił, że nowa fabryka Schöck ma 4.060 m2 powierzchni, z czego 3.500 m2 stanowi hala produkcyjna – zatem tak duża powierzchnia daje firmie większe możliwości rozwoju. Dzięki temu Schöck będzie w stanie przyjąć znaczenie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych. Z gromkimi brawami spotkało się przemówienie Alfonsa Hörmann, które podkreślił, że zakład produkcyjny w Tychach jest obecnie najlepszym ze wszystkich zakładów grupy Schöck.

  Więcej zmian

  Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Tychach to początek wielu zmian, które w ciągu kolejnych miesięcy zostaną wdrożone w firmie Schöck. Jak zapowiada Janusz Kumor: – W tym roku przeprowadziliśmy się do nowego obiektu, wprowadzamy zmianę nazewnictwa łączników termoizolacyjnych oraz nowy łącznik o nazwie Alphadock. Dalej będziemy rozwijać współpracę z zakładami prefabrykacji w zakresie kotew termoizolacyjnych Isolink stosowanych do produkcji ścian zespolonych i trójwarstwowych.

  Schock

  Oficjalne otwarcie połączone było ze zwiedzaniem zakładu. Przybyli na uroczystość goście: przedstawiciele firmy Schöck, na czele z Alfonsem Hörmann, Prezesem Zarządu firmy Schöck, którzy przyjechali prosto z Baden-Baden oraz osoby z polskiego oddziału firmy Schöck, na czele z Dyrektorem Zarządzającym Januszem Kumor oraz Kierownikiem Zakładu – Czesławem Gąsiorek, przedstawiciele KSSE Tychy, dziennikarze oraz Partnerzy Biznesowi firmy Schöck – mieli okazję poznać sekrety produkcji najpopularniejszych łączników termoizolacyjnych Isokorb.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *