Menu
 • Menu

  Nowy Nissan Micra – cztery i pięć gwiazdek w testach Euro NCAP

  Nissan Micra

  Nissan Micra (Fot. Nissan)

  Nowy Nissan Micra w wersji standardowej otrzymał 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Natomiast pięcioma gwiazdkami nagrodzono wersję z systemami: rozpoznawania pieszych oraz inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Najnowszą wersję samochodu Nissan Micra można już kupić w całej Europie.

  Auto testowano według najnowszego protokołu Euro NCAP. Zgodnie z nowymi zasadami gwiazdki przyznaje się osobno dwóm wersjom wyposażenia. Nowy Nissan Micra otrzymał więc 4 gwiazdki za rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo jazdy oferowane w modelu standardowym, natomiast maksymalną ocenę, 5 gwiazdek za wersję wyposażoną w dodatkowe systemy.

  Nowy produkt Nissana posiada już w wersji podstawowej w system inteligentnego hamowania awaryjnego (IEB). Uruchamia on automatycznie hamulce w przypadku stwierdzenia nagłego zmniejszenia prędkości pojazdu poprzedzającego. Umożliwia to uniknięcie zderzenia, lub przynajmniej zmniejszenia jego siły w zależności od prędkości. To właśnie zastosowanie tego systemu w standardzie zadecydowało o przyznaniu 4 gwiazdek wersji podstawowej.

  Nowy Nissan Micra z systemami dostępnymi opcjonalnie

  Ale najnowszy Nissan Micra dostępny jest też w wersji z dodatkowym pakietem bezpieczeństwa. Obejmują one technologię rozpoznawania pieszych i system inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu (ILI).

  Po przekroczeniu linii wyznaczającej oś jezdni, system ostrzega kierowcę delikatnymi wibracjami kierownicy. Zależnie od pożądanego kierunku jazdy poszczególne koła są hamowane automatycznie, by zmusić kierowcę do powrotu na właściwy pas. Zastosowanie obu systemów zadecydowało o wyższej ocenia dla Micry, która otrzymała dzięki temu najwyższą ocenę.

  Inne systemy bezpieczeństwa

  Obok wspomnianych systemów nowy Nissan Micra już w standardzie posiada 6 poduszek powietrznych, układ ostrzegający o niezapiętych pasach bezpieczeństwa, a także regulację wysokości pasów z przodu i z tyłu. Siedzenia auta przystosowano do mocowania fotelików dziecięcych w systemie Isofix.

  Także w standardzie dostępne są: elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegania blokowaniu kół podczas hamowania, układ wspomagania ruszania pod górę, czujnik adaptacyjnych świateł drogowych, ogranicznik prędkości, automatyczne światła awaryjne i wreszcie system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach.

  Jak powiedział starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Nissan Europe, Philippe Saillard:

  Nowy Nissan Micra otrzymał znakomitą czterogwiazdkową ocenę za wersję standardową oraz maksymalną ocenę pięciu gwiazdek za wersje z dodatkowymi systemami bezpieczeństwa. Najlepsza możliwa pozycja w rankingu – uzyskana dzięki innowacyjnym technologiom inteligentnej mobilności Nissana, z których część debiutuje w tym segmencie — ma decydujące znaczenie dla sukcesu nowego modelu.

  Od lat Nissan stara się zdobyć pozycję najbardziej pożądanej azjatyckiej marki w Europie. W zakładach na terenie Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji w 2016 roku wyprodukowano 660 000 aut. Stawia też na innowacyjność, czego przykładem są osiągnięcia przy produkcji samochodów elektrycznych i inwestycje w inteligentną mobilność.

  Źródło – Nissan

  Udostępnij w sieci ....Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *