Menu
 • Menu

  Nowoczesne lampy podłogowe – jak dopasować je do twojej aranżacji?

  lampy podłogoweOświetlenie w domu może przybierać różne formy. Te najbardziej popularne to oczywiście wiszące oraz podłogowe, choć nie zmienia to faktu, że ich prawidłowy dobór jest niezwykle istotny w tym, jak ostatecznie prezentuje się wnętrze.

  Poznaj nowoczesne lampy podłogowe i sprawdź jak dopasować je do własnej aranżacji.

  Ile źródeł światła potrzebujemy w pomieszczeniu?

  To ile źródeł światła potrzebujemy w pomieszczeniu, zależy od kilku czynników. Okazuje się bowiem, że istotna jest nie tylko jego wielkość, ale także wyposażenie. Pomieszczenia wykończone w jasnych barwach zazwyczaj potrzebują znacznie mniej punktów świetlnych niż te, utrzymane w ciemniejszej kolorystyce. Co więcej, przy wyborze ilości źródeł dodatkowego oświetlenia bierzemy pod uwagę także moc żarówki oraz jej rodzaj.

  Inny efekt uzyskamy, decydując się na nowoczesne oświetlenie typu LED, a inne w przypadku klasycznych, dużych żarówek o ciepłej barwie. Na ilość potrzebnych źródeł światła ma wpływ także to, jaki jest kształt samej lampy. Jeżeli zdecydujemy się na model, w którym będziemy mieli kilkanaście żarówek skierowanych w różnych kierunkach i umieszczonych na wielu wysokościach, to obszar, który będą one zajmowały, będzie zdecydowanie większy niż w przypadku jednopunktowego żyrandolu.

  Jak aranżować lampę podłogową?

  Sposobów na aranżację lampy podłogowej jest naprawdę wiele. Najbardziej popularne polega na umieszczeniu jej w pobliżu wygodnego fotela, sofy lub narożnika. Wybór ten jest ściśle związany z praktyczną funkcją, jaką ma spełniać lampa. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, najlepszym wyborem będzie ustawienie jej za meblem. Ze względu na praktyczne zastosowanie lampy zazwyczaj stawia się ją przy fotelu, narożniku lub łóżku. Należy bowiem pamiętać, że dodatkowe źródło światła możemy wykorzystać nie tylko jako doświetlenie pomieszczenia, ale także wykorzystać je podczas czytania.

  Inaczej wygląda sytuacja w przypadku dużych powierzchni. W takim wypadku bardzo często potrzebujemy dodatkowych punktów świetlnych i wtedy zdecydowanie lepszym wyborem są lampy, które zachwycają nie tylko kloszem. Dekoracyjne produkty możemy ustawić w dowolnym miejscu salonu lub holu. Przy wyborze idealnego produktu należy jedynie zadbać o to, aby styl lampy był spójny z wyposażeniem pomieszczenia.

  Nowoczesne lampy podłogowe do salonu – czym się wyróżniają?

  Większość nowoczesnych lamp podłogowych do salonu, zachwycają swoją prostotą. Mogą wyróżniać się przyjętą formą lub materiałem, z którego są wykonane, jednak w tym wypadku zdecydowanie dominują gładkie modele. Należy jednak pamiętać, że nowoczesny styl wyróżnia nie tylko minimalizm, ale także życie w zgodzie z naturą. Zobacz tutaj, co oferuje jeden z producentów https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/48-nowoczesne-lampy-podlogowe. To właśnie z tego powodu wśród nowoczesnych lamp do salonu przeważają te będące połączeniem naturalnego drewna u podstawy oraz klosza w kolorze bieli lub czerni.

  To proste zestawienie z łatwością podkreśli charakter salonu, ale może też nadać mu wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy bowiem, że połączenie tych dwóch rozwiązań nie oznacza, że nowoczesne lampy są wyłącznie proste. Możemy bowiem zdecydować się na podstawę zbudowaną z dwóch elementów, a klosz z licznych drobnych części tworzących nieregularny kształt. Wybór jest naprawdę dużym, lecz najważniejsze to wybrać wariant idealny dla siebie.

  Klasyczne lampy podłogowe

  Co wyróżnia klasyczne lampy podłogowe od innych? Przede wszystkim prosta konstrukcja. Tego rodzaju modele zazwyczaj zbudowane są z pojedynczego elementu tworzące podstawę oraz klosza. Zazwyczaj występują one w stonowanej kolorystyce, choć nie zabraknie także tych w jasnych, pastelowych barwach. Klasyczne lampy ustawione są zazwyczaj w pionie. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wariant z jednym lub dwoma kloszami. Wśród klasycznymi dole dominują te wykonane z metalu, co daje duże możliwości aranżacyjne.

  Pod tym linkiem dowiesz się więcej https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/55-klasyczne-lampy-podlogowe. W tym wypadku mamy do wyboru nie tylko lampy w kolorze srebra lub żółtego złota, ale także mosiądzu. Jeżeli zależy nam na praktycznym wykorzystaniu produktu, możemy także zdecydować się na wariant z regulowanym kątem nachylenia klosza.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *