Menu
 • Menu

  Nowoczesne hale magazynowe i ich funkcje

  hale magazynoweW Polsce powstaje ostatnio coraz więcej firm zajmujących się wynajmem lub dzierżawą powierzchni magazynowych.

  Jest to intratny interes, ze względu na to iż na rynku istnieje na nie duże zapotrzebowanie. Każde bowiem przedsiębiorstwo produkujące różne wyroby lub półfabrykaty musi posiadać miejsce, w którym będzie można je gromadzić.

  Również przedsiębiorstwa handlowe, chcąc szybko zrealizować zamówienia klientów, muszą mieć do dyspozycji magazyny, w których będą przechowywać zapasy. Pozostaje tylko zdecydować, biorąc pod uwagę między innymi wielkość i rodzaj prowadzonej działalności, czy lepiej zakupić potrzebne powierzchnie magazynowe, wybudować czy może wynająć.

  Popularne ostatnio stają się magazyny do wynajęcia w szczecinie – to jeden z najpopularniejszych regionów logistycznych w ostatnich miesiącach.

  Funkcje magazynów w przedsiębiorstwie

  Każdy prawidłowo zaprojektowany magazyn musi spełniać pewne funkcje, do których zaliczyć można:

  • przyjmowanie i właściwe magazynowanie wszystkich produktów niezbędnych do działalności przemysłowej firmy, co wiąże się z dostępem do niezbędnych urządzeń mechanicznych;
  • przeprowadzanie natychmiastowej kontroli jakości, a więc sprawdzenia zgodności zawartości opakowania z listem przewozowym poprzez m.in. selektywne pobranie próbek czy chociażby kontrolę wytrzymałości opakowania;
  • kontrola i inwentaryzacja produktów magazynowanych, więc ich przeliczanie, wpisanie danych do centralnego komputera, po to by złożyć towar w miejscu zgodnym z ustalonym planem magazynowania. Również podczas wysyłki towarów wprowadza się informacje do komputerowego systemu zarządzania.
  • kompletacja zamówień przeznaczonych dla magazynów regionalnych czy klientów, która ułatwi i przyspieszy pracę, jednocześnie zapewniając większą powierzchnię magazynową;
  • szybka wysyłka zamówień, która w dużej mierze zależy od prawidłowej organizacji wszystkich wcześniej przedstawionych aspektów.

  Nowoczesne magazyny wysokiego składowania

  Współczesną alternatywą do składowania ładunków w wielkopowierzchniowych halach magazynowych są tzw. magazyny wysokiego składowania lub inaczej magazyny wysokoregałowe. Stosuje się je do przechowywania specjalistycznych jednostek ładunkowych, na przykład belek, rolek, palet lub towarów w opakowaniach o unikalnym, nieregularnym kształcie. Takie nowoczesne magazyny wymagają specjalnej obsługi. Wykorzystuje się w nich automatyczne układnice magazynowe: słupowe, ramowe, przejezdne, na szynach lub podwieszane, dzięki którym bardzo szybko i łatwo umieszcza się i pobiera towary z regałów. Sprawne zarządzanie pracą w obszarze takiego magazynu jest bardzo istotne, nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również bezpieczeństwo.

  Czy warto korzystać z takich magazynów?

  Jeżeli chodzi o wynajem nowoczesnych hal magazynowych wysokoregałowych, trzeba podkreślić wynikające z niego korzyści. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim niższe koszty składowania ładunku oraz wydajne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Poza tym dla klientów dostępne są liczne usługi dodatkowe, związane np. z transportem, rozładunkiem i załadunkiem, przepakowywaniem czy paletyzacją.
  Magazyny wysokiego składowania mają przed sobą wielką przyszłość i już widać, ze zaczynają skutecznie wypierać tradycyjne hale magazynowe.

  Jedna odpowiedź do “Nowoczesne hale magazynowe i ich funkcje”

  1. kelter napisał(a):

   JARTOM – tam obserwujcie nowe oferty, bo generalnie jest w czym działać, a potencjał inwestycyjny jest zdecydowany. Wiadomo – kwestia taka, jaki macie kapitał, jakie cele, bo generalnie okazji na rynku naprawdę nie ma brakuje i można je trafić w dobrych lokalizacjach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *